OSIEM MIESIĘCY DALII

13:58:00 Alina Dobrawa 0 Comments

Osiem miesięcy. Już? Tak szybko? No taka jest rzeczywistość.
Od momentu urodzenia Dalii, czas tak mi przyspieszył, że nie raz muszę patrzeć w kalendarz i upewniać się, jaki mamy w ogóle dzień tygodnia.

O rozwoju Dalki nie piszę tu tak często i regularnie, jak było w przypadku Lili, czyli miesiąc po miesiącu, ale raz na jakiś czas wspomnę, jak się sprawy mają.
W czwartek upłynęło dokładnie 8 miesięcy, od kiedy jest z nami. Nie pamiętam już, jak to było bez niej.

Dalka jest zdecydowanie drobniejsza niż jej starsza siostra. Mierzy 69 cm, a waży 7,9 kg. Lili miała o tym czasie ponad kilogram więcej, co dało się zauważyć po zdecydowanie bardziej okrągłej buzi :).
Rozwojowo u Dalci, póki co jest bardzo podobnie jak w przypadku Lili. Do dnia dzisiejszego praktycznie te same nowe umiejętności o tym samym czasie. Aktualnie numer jeden to samodzielne przemieszczenie się po całym domu. Jeszcze nie raczkuje, ale radzi sobie pełzając. Z dnia na dzień idzie jej coraz lepiej i coraz szybciej dostaje się tam, gdzie chce.
Równo na skończone 7,5 miesiąca zauważyłam pierwszego zęba (dolna lewa jedynka), a kilka dni temu drugiego (dolna prawa jedynka).
Rozszerzanie diety idzie nam bardzo powoli. Podstawą dalej jest moje mleko przy karmieniu na żądanie. Dodatkowo jest jedno danie w porze obiadowej i od kilku dni dodatkowo owoc, gdzieś na godzinę przed kąpielą.
Dalcia to mały przytulas, który uwielbia spać. Nocne spanie to około 10-11 godzin z dwoma karmieniami. W ciągu dnia śpi 2-3 razy, przy czym pierwsza drzemka jest dość długa, bo nawet do 3 godzin, a pozostałe mniej-więcej godzinę.
Dla porównania Lili w ósmym miesiącu: 8 MIESIĄC Z ŻYCIA LILI.

Dalia to pogodna dziewczynka, która nie bardzo lubi, kiedy na dłużej znikam jej z oczu. Na tym etapie może pojawić się pierwszy lęk separacyjny i u nas idealnie by się zgadzało. Tak więc aktualnie mama jest lekiem na całe zło, ale nie narzekam :).
Dalka uwielbia być noszona, przez co często sięgam po chustę, no i czekamy, aż zacznie siedzieć, żeby przerzucić się na Tulę.
Cudowny czas za nami i równie piękny przed nami.

0 komentarze:

DZIĘKUJĘ ZA KAŻDY POZOSTAWIONY KOMENTARZ