Niemowlę w foteliku samochodowym z funkcją spania

Jaki fotelik samochodowy wybrać dla dziecka?

Szukasz fotelika samochodowego dla swojego dziecka? Sprawdź, które modele warto wybierać. Poznaj ofertę fotelików dziecięcych, które są nie tylko bezpieczne i wygodne dla maluszka, lecz także łatwe w montażu dla rodziców. 

Przeczytaj artykuł i dowiedz się:

  • Jaki fotelik samochodowy jest najbezpieczniejszy dla dziecka?
  • Jakie cechy powinien mieć idealny fotelik dla dziecka?
  • Kiedy trzeba montować fotelik tyłem do kierunku jazdy?
  • Czym charakteryzują się foteliki dziecięce z systemem ISOFIX?

Foteliki samochodowe, czyli bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Fotelik samochodowy jest niezbędny do tego, aby bezpiecznie przewozić maluszka w aucie. Warto pomyśleć o jego zakupie, zanim jeszcze dziecko pojawi się na świecie. Foteliki samochodowe różnią się od siebie pod wieloma względami. Poznaj wybrane modele na Allegro i zamów idealny fotelik dla dziecka. 

Na początku poznaj ocenę, jaką dany fotelik otrzymał w międzynarodowych testach. Najbezpieczniejsze są foteliki dziecięce z 5 gwiazdkami. Ważne są też przyznane certyfikaty bezpieczeństwa ECE R44-03 oraz ECE R44-04 i norma i-Size – która jest gwarancją tego, że fotelik ma wzmocnioną ochronę głowy i szyi maluszka. Wybrany przez Ciebie model musi mieć regulowane oparcie i amortyzujący zagłówek z systemem, który ochroni dziecko, jeśli dojdzie do stłuczki i uderzenia w bok samochodu. Kupując fotelik samochodowy, koniecznie sprawdź, czy dany model pasuje do marki Twojego auta. 

Idealny fotelik dla dziecka – najważniejsze cechy 

Pamiętaj, aby wybrać fotelik dopasowany do wieku i wagi bobasa. Możesz od razu zamówić np. uniwersalny fotelik, który posłuży Wam od urodzenia aż do 10. roku życia dziecka i wagi 36 kg. Fotelik dla niemowlaka powinien mieć specjalną wkładkę redukcyjną, która zabezpieczy główkę i kręgosłup oraz zadba o to, by niemowlę miało prawidłowe ułożenie ciała podczas jazdy. Gdy maluszek urośnie, wystarczy ją wypiąć i dalej korzystać z fotelika bez potrzeby kupowania kolejnego modelu dla starszaka. 

Na początku dobrze spisze się fotelik samochodowy z funkcją spania. Można go wygodnie rozłożyć, aby przenieść śpiącego maluszka z auta do domu. Zdecyduj się na kubełkowy kształt fotelika o solidnej konstrukcji, który jest wykonany z najtrwalszych materiałów. Sprawdzaj też, czy poszycie fotelika samochodowego można zdejmować i prać w pralce oraz czy materiał, z którego jest wykonany, zapewni dziecku dobrą wentylację. Wygodnym rozwiązaniem są foteliki z daszkiem przeciwsłonecznym, które poprawiają komfort podróży dziecka. 

Fotelik tyłem do kierunku jazdy

Każdy rodzic powinien pamiętać, że przy aktywnej poduszce powietrznej w aucie dziecko nie powinno być umieszczane w foteliku na przednim siedzeniu. Najlepszym wówczas rozwiązaniem jest zamontowanie fotelika tyłem do kierunku jazdy na kanapie pasażera (jeżeli dziecko nie przekroczyło wagi 13 kg). 

Pasy bezpieczeństwa powinny być wmontowane w fotelik. Najlepiej, jeżeli są 5-punktowe i mają regulowaną długość. Dzięki temu będą dobrze przylegać do bioderek maluszka. Najlepiej sprawdzą się modele z nakładkami ochronnymi, by pasy nie podrażniały buźki i szyi dziecka. 

Foteliki dziecięce z systemem ISOFIX

Fotelik dla niemowlaka musi być dla rodziców łatwy w obsłudze, dlatego na szczególną uwagę zasługują foteliki samochodowe z międzynarodowym systemem mocowania ISOFIX (International Organisation for Standardisation – ISO Fixture). System ISOFIX gwarantuje szybki i bezproblemowy montaż. Fotelik przymocowuje się za pomocą 2 uchwytów, które znajdują się między siedziskiem a oparciem kanapy bądź fotela. Uchwyty są połączone na stałe z karoserią samochodu, dlatego w razie ewentualnego wypadku Twoje dziecko będzie dobrze chronione. 

Post Author: Parenting & Lifestyle