Do czego przyda Ci się serum

Do czego przyda Ci się serum?

Czasami codzienne dbanie o cerę jest za mało wydajne i nie widzimy konkretnych efektów takiej pielęgnacji. Są też okresy, gdy nasza skóra potrzebuje szczególnego nawilżenia, na przykład po wakacjach lub jako efekt ciągłej klimatyzacji. Jak szybko dostarczyć skórze ważnych składników? Spróbuj serum i działaj intensywniej na skórę.

Jak włączyć serum do codziennej rutyny pielęgnacyjnej?

Jeśli chcesz wzmocnić efekt pielęgnacji, a do tej pory używałaś tylko kremu, to jest na to sposób. Wystarczy dodać do pielęgnacji serum, które jest silnie skoncentrowanym kosmetykiem. Ma płynną postać, wodną, oleistą lub żelową i za pomocą specjalnej pipety, dawkuje się krople na dłoń. Następnie wystarczy rozprowadzić na skórze twarzy serum i poczekać aż się wchłonie. W jakiej kolejności nakładać serum, przed czy po kremie? Zawsze przed kremem, na wcześniej oczyszczoną skórę. Serum to kosmetyk uzupełniający do kremu, który wzmacnia jego działanie. Ułatwia ono wnikanie składników aktywnych z kremu, a krem zapobiega wyparowania składników serum z powierzchni naskórka. Jak widać, są to kosmetyki, które razem działają najlepiej. Nie używaj ich wymiennie, bo nie będą miały tak dobrego efektu osobno. Serum jest bardzo wydajne, dlatego jedna buteleczka kosmetyku, pozwoli Ci używać kosmetyku długi czas. 

Wybieramy najlepsze serum do swojej cery

Najlepiej, aby serum miało nieco podobne składniki jak krem lub było utrzymane w tej samej konwencji pielęgnacyjnej. Jeśli jednak używasz go na dzień i na noc, warto wtedy skupić się na różnych właściwościach. Na dzień możesz wybrać lekkie serum we fluidzie, z dodatkiem witaminy C. Wtedy masz bazę pod makijaż, a Twoja skóra będzie lekko matowa. Na co działa serum z witaminą c? Witamina C to silny antyoksydant, który rozjaśni cerę i wyrówna jej koloryt. Wykazuje ona także działanie przeciwzmarszczkowe. Na noc serum może mieć bardziej bogatą konsystencję i wyższe stężenie składników aktywnych. Retinol, ceramidy, kolagen, kwas hialuronowy i witamina C w wyższych stężeniach, wybrane z tych składników pozwolą Ci dobrze zadbać o skórę na noc. W tym czasie skóra ma specjalne właściwości regeneracyjne i może przyjmować więcej aktywnych składników, także warto to wykorzystać i dostarczyć jej wszystkiego w bogatej formule serum. 

Czego jeszcze szukać w składnikach serum?

Aktywne składniki nawilżające i przeciwzmarszczkowe, a także cenne witaminy, to kwintesencja serum. Ale to nie wszystko, bo nowoczesna kosmetyka łączy w serum i kremach dobroczynne składniki. Jednym z nich jest kwas salicylowy, który ma właściwości złuszczające. Przy regularnym używaniu go, zmniejsza się widoczność porów, a tekstura skóry wygładza się. Kwas salicylowy radzi sobie dobrze z zaskórniakami i łojotokiem. Rozpuszcza on sebum, które zbiera się w gruczołach łojowych, dzięki czemu usuwają się zanieczyszczenia ze skóry. Dodatkowo nie wzmacnia działania słońca, dlatego można go stosować nawet cały rok. Dobrze oczyszczona skóra to podstawa pielęgnacji, dlatego naprawdę warto jest używać kosmetyków z kwasem salicylowym.

Materiał zewnętrzny

Post Author: Parenting & Lifestyle