Koreańska pielęgnacja twarzy - kremik

Koreańska pielęgnacja twarzy

Książka pod tytułem ” Sekrety urody Koreanek” – autorki Cho Charlotte podbiła serca wielu kobiet. To właśnie ta książka sprawiła, że kobiety coraz bardziej stosują koreańską pielęgnację twarzy. Polega ona głównie na dokładnym oczyszczaniu twarzy, demakijażu. Zatem czym się cechuje Koreańska pielęgnacja twarzy? Jakie są jej zalety?

W Europie problem ze skórą twarzy to głównie zmarszczki i jej starzenie się. A to prowadzi do tego, że te niedoskonałości chcemy tuszować kolejną warstwą makijażu. Koreanki natomiast wiedzą, że jest to droga donikąd i takim zachowaniem dodatkowo można zaszkodzić skórze. Promienna i gładka cera to głównie efekt właściwej pielęgnacji.

Oczyszczanie

Koreańska pielęgnacja twarzy to przede wszystkim oczyszczanie. Pierwszym i najważniejszym krokiem jest demakijaż. Podczas mycia twarzy usuwamy resztki makijażu, pot, kurz, bakterie czy zanieczyszczenia zebrane z powietrza, a także wolne rodniki, które odpowiedzialne są za starzenie się skóry. Demakijaż powinien być staranny i dokładny. Nie należy kłaść się spać w pełnym makijażu. Dzięki prawidłowemu usuwaniu makijażu pozbędziemy się także wągrów oraz zaskórników. Zatem jak taki demakijaż powinien wyglądać:
– wacikiem nasączonym płynem micelarnym usuwamy makijaż oczu; nie pocieramy płatkiem skóry, tylko przykładamy go delikatnie i czekamy kilkanaście sekund aż płyn sam rozpuści tusz; kolejnym wacikiem zmywamy podkład i szminkę,
– potem przechodzimy do dwuetapowego oczyszczania cery – najpierw oczyszczamy twarz olejkiem myjącym, a następnie myjemy twarz żelem lub pianką na bazie wody,
– po oczyszczeniu osuszamy twarz ręcznikiem, nie pocieramy jednak skóry, lecz delikatnie przykładamy ręcznik, aby wchłonął nadmiar wody;
– twarz należy oczyszczać rano i wieczorem nawet jeżeli nie nakładamy makijażu,
– kosmetyki powinny być dobrane do rodzaju cery, np. do cery tłustej będą to inne kosmetyki niż do suchej,
– nie wyciskamy pryszczy, ponieważ bakterie mogą przenieść się na całą twarz.

Koreańska pielęgnacja twarzy - myju

Peeling

Kolejnym ważnym etapem pielęgnacji cery jest peeling. Pozwala on złuszczyć martwy naskórek, odżywić i wygładzić twarz. Do oczyszczonej skóry dotrze więcej drogocennych substancji z maseczki i kremu. Wyróżniamy dwa rodzaje peelingu: mechaniczny i chemiczny. Mechaniczny wykonujemy albo po oczyszczaniu, albo w trakcie mycia twarzy kosmetykiem na bazie wody. Peeling taki nakładamy na twarz a następnie ją masujemy. Natomiast chemiczny (enzymatyczny) wykonujemy po oczyszczaniu i wklepaniu w skórę toniku. Peeling taki nakładamy na twarz i czekamy kilka minut aż zacznie działać, a następnie go zmywamy letnią wodą.

Tonizacja

Następne jest tonizowanie twarzy. „Po dokładnym oczyszczeniu i mechanicznym złuszczeniu musimy przywrócić skórze właściwe, lekko kwaśne pH. Naturalny płaszcz hydrolipidowy skóry (tworzą go sebum i pot) jest kwaśny, jednak zbyt gruba i stara warstwa płaszcza szkodzi naszym cerom. Właśnie dlatego musimy go regularnie usuwać, a potem odtwarzać”. Skóra której odczyn pH jest zbyt kwaśny, to zazwyczaj tłusta, ze skłonnością do wyprysków. Natomiast skóra, której odczyn pH jest zbyt zasadowy, jest szara, łuszczy się i jest przesuszona. Toniki mają za zadanie przywrócić skórze lekko kwaśne pH. W swoim składzie toniki nie powinny zawierać alkoholu, ponieważ mogą przesuszać skórę.

Nawilżenie

Koreanki dzielą kosmetyki na nawilżające i nawadniające skórę. W pierwszej kolejności skórę należy nawodnić. Służą do tego przede wszystkim esencje o ukierunkowanym działaniu, zawierające skoncentrowane substancje aktywne. Po emulsji na twarz nakładamy lotion, emulsję krem nawilżający albo maskę w płachcie. Koreanki najbardziej kochają te ostatnie – maski w płachcie. Ostatnim hitem były maski ze śluzem ślimaka. Na twarzy trzeba ją trzymać minimum 20 minut. Następnie nakładamy krem, który należy delikatnie wklepać. Zwykły krem Koreanki często zastępują kremem BB, który łączy w sobie kilka funkcji: nawilża, chroni (ma wysoki filtr UVA/UVB) i wyrównuje kolor skóry (dzięki zawartości podkładu).

Koreańska pielęgnacja twarzy codziennie obejmuje od 6 do 10 kroków:

– oczyszczanie olejem,
– oczyszczanie pianką,
– peeling,
– tonik,
– maska w płachcie,
– nakładanie serum,
– nakładanie kremu,
– nakładanie kremu pod oczy,
– krem rozświetlający, baza pod makijaż,
– krem BB.
Wiele Koreanek nakłada na twarz maseczki całonocne, które zmywa się dopiero rano.

Koreańska pielęgnacja twarzy to głównie prawidłowy demakijaż. Podsumowując, oczyszczamy i tonizujemy skórę rano i wieczorem, natomiast peeling wykonujemy tyle razy w tygodniu, ile wymaga tego nasza cera.

Post Author: Parenting & Lifestyle