Wyjazd w góry z dziećmi

Zorganizowanie wakacyjnego wyjazdu w góry nie stanowi już problemu. Można samemu zarezerwować hotel lub skorzystać z oferty biura podróży. Procedura nie zajmuje więcej niż kilka minut. Wystarczy dostosować swoje możliwości finansowe do przedstawionych ofert. Resztę wykona za nas pracownik biura podróży. Sprawy nieco się komplikują, gdy chcemy zabrać ze sobą dzieci.

Wycieczka z dziećmi

Zabierając dzieci na wyjazd należy w odpowiedni sposób się przygotować. Musimy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Pierwsza dotyczy prawnego aspektu takiego wyjazdu. Należy sprawdzić, czy nasze pociechy mają ważne dokumenty. Chodzi tutaj głównie o paszport, jeżeli opuszczamy Unię Europejską ten dokument będzie bardzo potrzebny. Jeżeli zamierzamy podróżować w obrębie Polski, to wystarczy mieć przy sobie własne dokumenty tożsamości, aby potwierdzić czy jesteśmy prawnymi opiekunami dziecka. Robimy to na wypadek jakichś nieprzewidzianych sytuacji lub niebezpiecznych zdarzeń, wymagających pobytu w szpitalu. Kolejną sprawą związaną z różnymi niebezpieczeństwami w podróży jest zadbanie o dobrze wyposażoną apteczkę. Leki, które się tam znajdą powinny być przeznaczony także dla dzieci. Jeżeli maluch przyjmuje jakieś specjalne środki, to ich odpowiedni zapas powinien znaleźć się w apteczce. Warto zabrać tabletki przeciwbólowe, bandaże, środki do dezynfekcji, kremy z filtrem, preparaty przeciw ukąszeniom owadów, elektrolity, środki łagodzące zatrucie, leki przeciw alergiom oraz inne tego typu specyfiki. Właściwie wyposażona apteczka może nam nawet uratować życie w sytuacjach kryzysowych. Jest to istotne zwłaszcza w górach, gdzie często długo czeka się na pomoc.

Odpowiednia odzież

Wybierając się w góry z dziećmi nie możemy zapominać o właściwej odzieży ochronnej. W zależności od pory roku powinny to być kurtki, bielizna termiczna, oddychające bluzy i polary. Najważniejszym elementem stroju każdego miłośnika gór są wygodne buty i pojemny plecak. Opracowując górskie szlaki należy pamiętać o możliwościach dzieci. Nie wszystkie są w stanie pokonywać długie dystanse. Warto wybierać łagodne trasy, proste podejście i codziennie sprawdzać prognozy pogody na najbliższe dni. W razie zapowiadanych opadów lub burzy trzeba zrezygnować z wycieczki.
Wyjazd w góry z dziećmi to doskonały pomysł na wspólne spędzanie czasu. Jest to zdrowa alternatywa dla ciągłego siedzenia przed komputerem lub telewizorem. Dziecko uczy się zabawy na świeżym powietrzu, może obserwować przyrodę i podziwiać piękne widoki. Aby chodzenie po górach było bezpieczne, trzeba dobrze się do takiej wyprawy przygotować. Nie możemy narażać swoich dzieci na niebezpieczeństwo.

zperspektywymamy.pl

Post Author: Parenting & Lifestyle