zasady pielęgnacji skóry

Jakie są zasady pielęgnacji skóry po 25 roku życia?

Wydaje się, że po 25 roku życia, nie trzeba specjalnie przejmować się pielęgnacją anti-age. Tymczasem już wtedy zaczynaja się procesy starzenia się i skóra ma specjalne potrzeby. Należy ją dokładnie oczyszczać, zacząć stosownie oczyszczać i chronić przed słońcem.

Zapobiegaj powstawaniu zmarszczek

Mimo, że wiek 25-ciu lat wydaje się wczesny na stosowanie kremów anti-age, to w rzeczywistości jest to zdecydowanie  dobry czas na rozpoczęcie profilaktyki. Biorąc pod uwagę naturalne procesy starzenia się skóry, należy wiedzieć, że już wtedy włókna kolagenu i elastyny zaczynaja się osłabiać. Jako główny budulec skóry, są bardzo ważne dla jej sprężystości i jędrności. Z każdym rokiem ubytki tych substancji są coraz większe, a także sukcesywnie spada poziom nawilżenia. Zapobiegaj zmarszczkom zanim się pojawią, a nie kiedy już są widoczne. Idealny składnik o działaniu nawilżającym i anti-age, który może być stosowany już w tym wieku to kwas hialuronowy, który ma spektakularne właściwości wiązania cząsteczek wody. Dzieje się tak zarówno głęboko w skórze, jak i na jej powierzchni, w zależności od postaci tego kwasu. Tak samo retinol jest cenionym składnikiem anti-age, który działa na głębokie warstwy skórne i stymuluje syntezę kolagenu i elastyny. Należy jednak używać go ostrożnie, a szczególnie gdy wystawiamy się na działanie promieni słonecznych. Jeśli zastanawiasz się na co jest witamina C na twarz, to także substancja o silnym działaniu antyoksydacyjnym, zwalczająca szkodliwe wolne rodniki i wpływają na syntezę kolagenu. Dlatego włączenie jej do terapii anti-age to bardzo dobry wybór.

Przygotuj skórę na przyjmowanie substancji aktywnych

Kiedy już stosujesz substancje aktywne, takie jak kwas hialuronowy, czy nawet mocniejsze jak retinol, to pamiętaj o jednej ważnej zasadzie. Skóra każdorazowo musi być dobrze przygotowana na przyjmowanie takich substancji, czyli dobrze oczyszczona. Możesz to zrobić za pomocą pianek, żeli do twarzy i delikatnych, ale skutecznych płynów micelarnych. Te ostatnie mają specjalne cząsteczki micele, które doskonale rozpuszczają substancje wymagające użycia wody, jak i warstwy tłuszczowej. Dzięki nim możesz robić demakijaż oczu i całej twarzy, a także myć nimi twarz bez użycia wody. Mają one także właściwości tonizujące. Pamiętaj także o peelingu wykonywanym raz lub dwa razy w tygodniu, a może on być enzymatyczny.

Nie zapominaj o szkodliwym wpływie słońca na Twoją cerę

Bardzo często skupiamy się na nawilżaniu i substancjach aktywnych o działaniu anti-age, zapominając o ochronie przeciwsłonecznej. Pod wpływem promieniowania UV, włókna kolagenu i elastyny osłabiają się, a co za tym idzie, proces starzenia się staje się coraz szybszy. Gdy wybierasz krem do dziennej pielęgnacji, zadbaj o to, aby miał wysokie filtry UV na poziomie minimum spf 25, a najlepiej spf 50. Twarz powinna być szczególnie chroniona przed słońcem, bo to na niej widać pierwsze oznaki starzenia się. Lekkie kremy na dzień w postaci fluidu z dodatkiem witaminy C, substancji aktywnych anti-age i filtrów ochronnych, będą idealnym wyborem. Ochrona skóry przed słońcem już w młodym wieku i regularne stosowanie kremów z wysokimi filtrami to dobra decyzja, która zabezpieczy skórę przed szybszymi oznakami starzenia się.

Materiał oznaczony

Post Author: Parenting & Lifestyle