Kremy z filtrem

Kremy z filtrem tylko latem?

Większa część konsumentów ma już świadomość tego, jak ważna jest ochrona przeciwsłoneczna. Dużo osób stara się ją sobie zapewnić, ale wciąż robi to jednak przede wszystkim na wakacjach. Należy pamiętać, że w rzeczywistości skóra ma kontakt ze słońcem absolutnie codziennie, o ile ktoś nie przesiaduje dniami i nocami w zamkniętej piwnicy. Oznacza to, że krem z filtrem powinien być stosowany przez cały rok. W przeciwnym wypadku pod wpływem działania słońca, skóra może zacząć znacznie szybciej się starzeć, a przy okazji też i przesuszać oraz podrażniać. Na szczęście rynek kosmetyków z dobrymi składami ma wiele do zaoferowania w tym temacie. Miłośnicy naturalnej pielęgnacji powinni bez problemu wybrać dla siebie najlepszy kosmetyk przeciwsłoneczny.

Pielęgnacja wiosną i latem

Najlepszą ochronę przeciwsłoneczną trzeba zapewnić skórze w sezonie wakacyjnym — późną wiosną i podczas lata. Wtedy właśnie krem z filtrem powinien być aplikowany na cerę nawet kilkukrotnie w ciągu dnia. Pierwszą porcję powinno się nałożyć z samego rana, zanim jeszcze wyjdzie się na zewnątrz (najlepiej ok. pół godziny przed wyjściem z domu, by zdążył się wchłonąć i uaktywnić). Na opakowaniu warto przeczytać, jaka jest odpowiednia zalecana dawka produktu, by zapewnić wystarczającą ochronę. Np. w kremie eeny meeny jedna pompka waży 1,35 g, która w zupełności wystarczy na całą twarz, dekolt i szyję. Aplikacja każdego takiego kosmetyku powinna zostać ponowiona po ok. 2-3 godzinach. Należy też pamiętać o reaplikacji po wyjściu z wody, nawet jeśli krem jest wodoodporny. Takie zastosowanie się do zaleceń producenta gwarantuje najwyższą ochronę przeciwsłoneczną. W tym okresie warto w szczególności pamiętać też o skórze głowy — odpowiednie nakrycie powinno uchronić skórę przed poparzeniem.

Pielęgnacja jesienią i zimą

Nawet jeśli słońca nie widać, to nie znaczy, że ono nie działa! Okazuje się, że zimą potrafi działać nawet silniej. Promieniowanie UV istnieje przez cały rok. Dlatego też pielęgnacja jesienią jest również bardzo ważna. Chcąc chronić skórę przed słońcem, warto sięgnąć po preparaty marki eeny meeny, które skutecznie wzbogacą naturalną pielęgnację. Bardzo ważne jest bowiem to, by przez cały rok na skórze twarzy używać kremów z filtrem SPF 50, czyli tych dających maksymalną ochronę, które nie dopuszczą do kontaktu skóry choćby z minimalną ilością promieni słonecznych. W przypadku zimowo-jesiennej pielęgnacji aplikacja produktu też powinna być systematycznie ponawiana. Różne czynniki mogą prowadzić do ścierania się kremu, co sprawi, że w stworzonej wcześniej barierze ochronnej zaczną tworzyć się dziury przepuszczające promienie słoneczne.

Dodatkowe porady

Ogólnie rzecz biorąc, niezależnie od pory roku, zawsze warto używać kosmetyków ochronnych z filtrami, składających się w jak największym stopniu z surowców naturalnych. Bowiem naturalna pielęgnacja to często odpowiedź dla każdego typu skóry, a zwłaszcza skóry wrażliwej, delikatnej, alergicznej i podatnej na uszkodzenia. Warto pamiętać, że zakupiony filtr musi być używany w odpowiedniej ilości. Jest to ten kosmetyk, którego nie wolno sobie żałować. Jeżeli zostanie zastosowana jego zbyt mała dawka, nie zagwarantuje on niestety pełnej ochrony. Dobry skład kosmetyków gwarantuje im natomiast dobry wpływ na skórę i to nawet w przypadku wielokrotnego ponawiania ich aplikacji. Na półkach sklepowych, rozglądając się za kosmetykami przeciwsłonecznymi, można znaleźć też takie, które łączą w sobie ochronę przed słońcem oraz właściwości pielęgnacyjne. Taki jest np. krem ochronny eeny meeny z SPF 50, który również ma działanie antyoksydacyjne i nawilżające skórę. Warto zatem przyglądnąć się tego typu produktom i wybrać najbardziej odpowiednie do potrzeb skóry.

Post Author: Parenting & Lifestyle