jak urządzić pokój dziecięcy?

Jak nie stracić głowy, urządzając pokój dziecięcy

Urządzanie pokoiku dziecięcego zawsze jest nie lada wyzwaniem. Bardzo często rodzice nie wiedzą nawet, jak się za to właściwie zabrać. Niektórzy szukają pomocy u profesjonalnych dekoratorów wnętrz, którzy odpłatnie świadczą tego typu usługi. Inni poszukują inspiracji w internecie i urządzają pokój na własną rękę. Jest to zdecydowanie tańsze rozwiązanie, przynosi również o wiele więcej radości. Należy jednak podejść do tego przedsięwzięcia z głową, by nie było ono stresujące oraz nieprzyjemne, a wręcz przeciwnie, by cieszyło i by miło się później te momenty wspominało.

Od czego zacząć?

Na początku warto jest się zastanowić nad stylistyką, w jakiej utrzymany ma być pokoik dziecięcy. Niektórzy rodzice decydują się na pokój, którego myślą przewodnią jest wybrana kreskówka oraz jej główny bohater. Jeszcze inni marzą o pokoju dziecięcym w ciemnych, stonowanych barwach, wypełnionym ponadto naturalnymi materiałami, jak choćby drewno. Niezależnie od tego, na jaki pomysł padnie wybór – ważne, by go w ogóle posiadać. W razie potrzeby warto poszukać inspiracji w internecie, gdzie znaleźć można setki zdjęć przedstawiających stylowe pokoje dziecięce.

Farby do dziecięcego pokoju

Jakie powinny być idealne farby do dziecięcego pokoju? Trwałe, bezpieczne, sprawdzone i wodoodporne lub zmywalne. Muszą być sprawdzone i atestowane, by były bezpieczne dla dziecka. Bowiem to właśnie bezpieczeństwo powinno nam przede wszystkim przyświecać podczas urządzania pokoju dla malucha. Poza tym należy kierować się względami praktycznymi. Farba zmywalna to podstawa, co zrozumie doskonale każdy rodzic kilkulatka. Dzieci w tym wieku są bardzo kreatywne, czują ogromną potrzebę ekspresji artystycznej, dlatego też używają do mazania po ścianach wszystkiego, co tylko wpadnie im w ręce.

Jakie kolory wybrać?

Cóż, w tej kwestii rodzice powinni się zdać na swój własny gust lub też skonfrontować go z gustem dziecka, jeśli jest już na tyle duże, by posiadało określone preferencje. W jakim kolorze farby do dziecięcego pokoju będą najlepsze? Nie da się udzielić na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Farby do dziecięcego pokoju zarówno w jasnych, jak i w ciemnych kolorach będą dobrym rozwiązaniem.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.bricomarche.pl/farby-i-lakiery/farby-wewnetrzne

Post Author: Parenting & Lifestyle

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *