trwałość odzieży reklamowej

Czynniki, które gwarantują trwałość odzieży reklamowej na podstawie marki Gildan

Zamawiając odzież z nadrukiem, chcemy aby zachowała ona trwałość przez długi czas. To oczywiste, że chcemy uniknąć kolejnych wydatków. Z tego względu warto przyjrzeć się, jakie cechy powinny zawierać takie ubrania, by dokonać odpowiedniego wyboru. Weźmy zatem pod lupę markę Gildan. Bluza, koszulki, kurtki to tylko część oferty tego producenta odzieży produkowanej specjalnie pod znakowanie. Jednak na jakie aspekty warto zwrócić uwagę przy ich wyborze? Sprawdźmy!

Dlaczego jakość wykonania odzieży jest ważny? 

Okres, przez który będziemy mogli użytkować dany element garderoby, to bardzo oczywisty czynnik. Warto wspomnieć także o aspektach, które mogą nie wydawać się ewidentne od razu. Po pierwsze odzież reklamowa Gildan czy innych znanych marek stanowi element wizerunku firmy. Pracownicy są zobowiązani do noszenia koszulek z logo lub specjalnym nadrukiem podczas pracy. Tam mają styczność z klientami, którzy poprzez odbiór wizualny, kreują własny wizerunek firmy. Z tego względu ważne jest, by pracownicy wyglądali spójnie i estetycznie. Dodatkowo sam materiał oraz jego gramatura wpływają na jakość i precyzję wykonanego nadruku. Jeśli chcemy zaopatrzyć się w porządną odzież reklamową musimy zwrócić uwagę na następujące kwestie. 

Krok 1. Materiał podstawą jakości 

W tym punkcie chyba nikogo nie zaskoczymy. Bez dobrej jakości tkaniny niemożliwe jest zachowanie wieloletniej trwałości odzieży reklamowej. Sprawdźmy zatem jakie materiały oferuje Gildan. Koszulki są wykonane z bawełny z domieszką włókien poliestrowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu są one wygodne oraz miłe w dotyku i jednocześnie bardzo lekkie. Poliester jest bardzo demonizowaną tkaniną, której dużo osób stara się wystrzegać jak ognia. A zdecydowanie nie jest to konieczne. To właśnie ona wpływa na lekkość koszulek i sprawia, że dużo trudniej się one mną. 

Nie należy zapominać o gramaturze, czyli pojęciu, które określa grubość i ciężar danego materiału. W przypadku Gildan bluzy posiadają gramaturę 287 g/m2. Dostarczają one odpowiednie ciepło i wygodę, a tym samym są idealnym materiałem do znakowania odzieży marki Gildan. Nadruki powinny być wykonywane na grubszych materiałach, które pozwolą na precyzyjne odwzorowanie projektu. Tutaj głównie należy sprawdzać T-shirty, gdyż niektóre firmy oferują bardzo niską gramaturę tego typu odzieży. Powinna być ona większa niż 140 g/m2. Jednak zdecydowanie polecamy T-shirty z gramaturą ok. 170-190 g/m2, które są bardziej trwałe i mniej prześwitują. 

Krok 2. Solidne wykonanie

To w jaki sposób wykonana jest odzież, jest aspektem, który również gwarantuje trwałość odzieży. Warto zwrócić uwagę na brzegi. Powinny one być dokładnie obszyte na długość ok. 2 centymetrów w przypadku koszulek i bluz oraz nawet 4 centymetrów w przypadku spodni, spódnic oraz odzieży roboczej. Nie bez znaczenia są również detale. Zamki i guziki powinny być wykonane z należytą starannością, a także odpowiednio dopasowane do rozmiarów odzieży. To jak są przyszyte będzie również wpływać na funkcjonalność tych jakże często noszonych ubrań. Co więcej, te elementy powinny zostać kolorystycznie dopasowane do odzieży. Niedopuszczalne są dodatki, które na pierwszy rzut oka wyglądają nieestetycznie. 

Post Author: Parenting & Lifestyle