Łuszczyca a oliwa z oliwek

Łuszczyca a oliwa z oliwek – jak pomaga?

Dobroczynne właściwości oliwy z oliwek zaskarbiły jej miłość zmagających się z różnorodnymi schorzeniami. Oliwa z oliwek na łuszczycę? Ten tłuszcz jest bardzo przydatny do pielęgnacji dotkniętej chorobą skory. Niebagatelne znaczenie ma również włączenie oliwy do diety. Wyjaśniamy, jak oliwa z oliwek może pomóc chorym na łuszczycę. 

Oliwa z oliwek a łuszczyca – zdejmowanie łuski 

Oliwa z oliwek (kup na https://kuchnia-wloska.com.pl/category/oliwy-i-octy) na łuszczycę może być z powodzeniem używana do usuwania nadmiaru zrogowaciałego naskórka.To niezmiernie ważne przy łuszczycy, bo gruba warstwa łuski uniemożliwia penetrację leków do stosowania zewnętrznego. Na dotkniętej chorobą skórze narasta nadmiar naskórka, który wysycha, robi się biały i popękany, a ponadto często powoduje swędzenie. Oliwa na łuszczycę? Posmarowanie zmian ciepłą oliwą i zawinięcie w ręcznik, folię lub czepek (łuszczyca skóry głowy należy do popularnych odmian choroby) tak, by całość dodatkowo nieco się podgrzała, pozwoli z łatwością usunąć suchy naskórek. Oliwa może pozostać na skórze przez długi czas – im więcej naskórka do usunięcia tym dłużej warto ją trzymać. Zdjęcie suchej łuski odsłoni nową skórę. Zdejmowanie zrogowaciałej warstwy jest niezbędne, aby maści którymi smaruje się zmiany mogły odpowiednio wniknąć w tkanki, a oliwa nadaje się do tego świetnie! Niestety, mimo rozwoju medycyny ta choroba pozostaje nieuleczalna. Możliwe jest tylko łagodzenie objawów. Oliwa z oliwek na łuszczycę znacząco ułatwia pielęgnację, a to jest w stanie doprowadzić nawet do wieloletniej remisji! Na dermatologiczne zastosowanie oliwy wpadli nie tylko łuszczycy. Podobnie walczy się także z łupieżem czy naturalnie wysuszonymi piętami, które trzeba doprowadzić do porządku przed wskoczeniem w letnie buty. 

Oliwa z oliwek na łuszczycę? Dieta przy łuszczycy 

Oliwa a łuszczyca – dieta przeciwzapalna to jeden ze sposobów na walkę z tą chorobą. Łuszczyca jest schorzeniem nie dermatologicznym, ale autoimmunologicznym. Problemy skórne są nasilane przez stany zapalne w organizmie, niezbędne jest więc zadbanie o siebie od środka. Właściwości przeciwzapalne oliwy są tutaj na wagę złota. W diecie przy tej chorobie nie ma miejsca na utwardzone margaryny i wszelkie źródła niezdrowych tłuszczów – oliwa jest więc idealnym wyborem, jeśli zależy nam na złagodzeniu wysypów. Bogactwo oliwy w kwasy omega-3 rzecz jasna pozytywnie odbije się na całym organizmie. Mając łuszczycę, nawet w okresie remisji, najlepiej używać jej jako standardowy składnik potraw. Wszelkie potrzebne produkty do przygotowania zdrowych potraw z oliwą z oliwek w roli głównej znajdziesz w sklepie https://kuchnia-wloska.com.pl/

Oliwa z oliwek – podaż tłuszczu w diecie na łuszczycę 

Dbanie o siebie od środka przy łuszczycy to nie tylko jedzenie przeciwzapalnych pokarmów. Odpowiednio wysoka podaż tłuszczu w diecie może znacząco wpłynąć na intensywność objawów. Jak wiadomo, lipidy w diecie są bardzo potrzebne nie tylko dla sprawnego działania układu hormonalnego czy stabilności psychicznej, ale także zachowania dobrej kondycji skory. Jeśli organizm od środka nie jest ,,nawilżony tłuszczem”, objawia się to suchością naskórka niezależnie od ogólnego stanu zdrowia. Niedobór tłuszczu w diecie to ostatnie czego potrzebuje łuszczyk! Oczywiście, należy bazować na zdrowych źródłach tłuszczu, a nie ma nic zdrowszego niż oliwa z oliwek extra virgin, o czym możesz się przekonać czytając artykuł https://kuchnia-wloska.com.pl/blog/wloska-oliwa-z-oliwek-dziedzictwo-smaku-dziedzictwo-kultury.html! Ile tłuszczu jeść przy łuszczycy? Na pewno nie można schodzić poniżej podstawowej wartości – przyjmuje się, że w normalnej diecie tłuszcze powinny wypełniać około 30% dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Chorzy na łuszczycę często chwalą sobie zwiększenie podaży – tutaj konieczne są po prostu eksperymenty na własnym organizmie. Oliwa z oliwek przy łuszczycy co prawda nie wyleczy chorego, ale i tak może być bardzo przydatna. Każdy dotknięty tym schorzeniem powinien włączyć ją do pielęgnacji, ale i przede wszystkim do diety! Przeciwzapalne właściwości, zdrowe źródło lipidów, których nie może być za mało – bez wątpienia to doskonały tłuszcz przy walce z łuską!

Post Author: Parenting & Lifestyle