kot sztuczki

Jak nauczyć kota sztuczek?

Koty podobnie jak psy można uczyć rozmaitych sztuczek. Należą do nich w szczególności aportowanie, „przybijanie piątki” albo odzywanie się na komendę. Do treningu przydadzą się natomiast odpowiednie karmy dla kotów, a właściwie specjalne przysmaki. Jak wybrać te najlepsze? Jak wykorzystać je do treningu? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.

Jak przeprowadzić trening z kotem?

Koty są oczywiście bardziej niezależne od psów. Właśnie dlatego uczenie ich komend jest zdecydowanie większym wyzwaniem. Nikt nie powiedział jednak, że nauczenie kota aportowania nie jest możliwe. Wiele futerkowych pupili potrafi przynosić piłeczkę swojemu właścicielowi. Trening wygląda podobnie jak w przypadku psa. Najpierw należy zatem zacząć od nawiązania odpowiedniej relacji ze swoim pupilem. Trzeba umieć zwrócić jego uwagę na siebie, by potem móc przejść do egzekwowania od niego jakichkolwiek zachowań. Należy też zacząć od prostych rzeczy i poleceń. Jeżeli kot opanuje podstawowe elementy, będzie można krok po kroku przejść do tych bardziej złożonych. Oczywiście w tym wszystkim pomogą też karmy dla kotów w postaci przysmaków.

Ważny odpowiedni system motywowania

Do skutecznego przeprowadzenia treningu potrzebny jest odpowiedni system motywowania pupila. Kot, szczególnie ten otrzymujący na co dzień jedynie prawidłowe dawki karmy dla kotów, jest bardzo łasy na wszelkie przysmaki. Można nagradzać nimi kota za każde prawidłowo wykonane ćwiczenie. W ten sposób będzie wiedział, czego od niego oczekujemy. Oczywiście kocich przysmaków nie można stosować ani zbyt rzadko, ani zbyt często. Należy ich kaloryczność odliczyć również od dziennej porcji serwowanej karmy dla kotów. Zbyt dużo przysmaków może bowiem doprowadzić kota do otyłości, a przynajmniej do lekkiej nadwagi.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Warto wybierać wysokiej jakości karmy dla kotów. Tę samą zasadę należy stosować również do kocich przysmaków. Nie należy przy tym kierować się wyłącznie ceną danego produktu. Drogie smakołyki wcale nie muszą wiązać się z wysokiej jakości składem. Każdorazowo przed zakupem przysmaków należy zatem przeczytać etykietę produktu. Takie smakołyki powinny składać się wyłącznie z mięsa, bo kot jest rzecz jasna stuprocentowym mięsożercą. Poza tym takie jedzenie powinno być wolne od wszelkich wypełniaczy, konserwantów, barwników, a także aromatów i wzmacniaczy smaku.

Jakie przysmaki warto kupić?

Godne polecenia są chociażby naturalne przysmaki dla kota w formie mięsnych kąsków. Znajdziesz je między innymi w sklepie internetowym Dolina-noteci.pl. Mięsne stripsy marki Milord wyprodukowane zostały przy użyciu innowacyjnej technologii. Mięso jest bowiem suszone ciepłym powietrzem, ale w niskiej temperaturze. Dzięki temu w mięsnych paskach zachowane są wszelkie wartości odżywcze mięsa. To produkty, które nadają się do kocich alergików oraz kotów z wrażliwym układem pokarmowym. Można je stosować jako przysmaki, ale też regularne karmy dla kotów. Dostępne są przy tym różne smaki stripsów, w tym jagnięcina, łosoś, dorsz, gęś, kaczka, cielęcina i wołowina.

Post Author: Parenting & Lifestyle