pasek damski

Jak wybrać idealny pasek skórzany damski dla figury kobiety?

Bez dwóch zdań pasek damski pełni bardzo ważną rolę w kobiecej garderobie. Oczywiście jego podstawową funkcją jest podtrzymywanie spodni (lub innej części garderoby) oraz zapewnienie im właściwej struktury. Do tego dochodzi niezwykle ważny aspekt dekoracyjny tego dodatku. Aby wszystko wyszło idealnie, pasek powinien być optymalnie dobrany do figury kobiety. W tym artykule sprawdzimy, jak to zrobić. 

Rola paska w Twojej garderobie

Dobrej jakości skórzane paski damskie to produkty, które powinny znaleźć się w garderobie każdej kobiety. Piszemy tu w liczbie mnogiej, ponieważ odpowiednie przygotowanie wymaga posiadania minimum kilku modeli. Wszystko dlatego, że trudno o znalezienie na tyle uniwersalnego paska, który będzie pasował do wszystkich typów kreacji. Zdecydowanie lepiej postawić na warianty do strojów eleganckich, casualowych, czy też zwiewnych sukienek lub płaszczy. 

Podstawowym zadaniem paska jest utrzymanie garderoby na ciele kobiety, a także zadbanie o jej właściwą strukturę. Dotyczy to zwłaszcza spodni, spódnicy czy też płaszcza. Ponadto dodatek ten pomaga w dopasowaniu ubrań do sylwetki kobiety, dzięki czemu ta wygląda szczuplej i czuje się zdecydowanie pewniej. To podstawowa funkcja praktyczna paska. Dochodzi do tego funkcja estetyczna, ponieważ ładny i stylizowany pasek pełni rolę ważnego dodatku dekoracyjnego w całej kreacji. Dotyczy to zarówno strojów eleganckich i wieczorowych, jak i tych codziennych. 

Jak dobrać pasek do figury kobiety?

Jest kilka podstawowych zasad, którymi warto kierować się, wybierając pasek skórzany damski. Przede wszystkim powinien być on odpowiednio dopasowany do figury kobiety, która będzie z niego korzystała. Poniżej przedstawiamy porady, dzięki którym bez trudu zrobisz to we własnym zakresie. 

Pasek pod proporcje sylwetki 

Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale pasek warto dobierać pod proporcje sylwetki kobiety. Jeżeli ta jest szczupła i drobna, to złym wyborem będą paski szerokie i przesadnie zdobione. Zdecydowanie lepiej postawić wówczas na subtelne i cieńsze paski, które posiadają delikatne, jednak dobrze zaakcentowane elementy zdobień. Dzięki temu kobieta wciąż pozostanie lekka i delikatna w odbiorze. Nieco inaczej wygląda wybór w przypadku kobiet, które mają kilka kilogramów za dużo. Wówczas warto postawić na pas szerszy i w klasycznej barwie. Następnie należy go nosić stosunkowo luźno, dzięki czemu uda się zamaskować fałdki i boczki, które chcesz ukryć. Te proste triki sprawiają, że kreacja wygląda jeszcze lepiej, a kobieta czuje się w niej zdecydowanie pewniej. 

Jak zapinasz pasek?

Pod względem Twojej figury ważne jest jeszcze to, jak zapinasz pasek. Ma to kluczowe znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy paski skórzane damskie stosuje się w połączeniu ze swetrem lub bluzą. Umieszczenie paska na poziomie talii sprawia, że w ten sposób optycznie wydłużysz swoje nogi. Pozostawiony na biodrach ma za zadanie nadać im pożądanej objętości. W przypadku spódnic i spodni rekomenduje się zapinanie paska w szlufkach, czyli w miejscu temu przeznaczonym. Pozwala to na uzyskanie spójnej kreacji. Pamiętaj o tym, że źle zapięty pasek, może negatywnie wpłynąć na zaburzenie odbioru Twojej sylwetki. 

Pasek zawsze dobieraj do stroju 

Aby wszystko było spójne, pasek zawsze należy dobierać do stroju. Inne modele rekomendowane są w przypadku eleganckich kreacji, a inne stosuje się na co dzień. Choć to oczywista prawda, to jednak wiele kobiet często o tym zapomina. Zadbaj o to, aby wybrany model pod kątem stylistyki, kolorystyki i szerokości był bezpośrednio dobrany do stroju, który masz na sobie. Wpłynie to korzystnie na estetykę kreacji, odbiór Twojej sylwetki i oczywiście Twoją pewność siebie. 

Paski skórzane od ElPasso

Starannie przygotowane damskie paski skórzane na każdą okazję znajdziesz w ofercie producenta i dystrybutora ElPasso. To zaufany partner, który od lat dostarcza na rynek wysokiej jakości wyroby skórzane dla świadomych i wymagających kobiet. Produkty ElPasso charakteryzują się dbałością o każdy detal wykonania oraz powstają na bazie aktualnych trendów modowych. W sklepie internetowym bez trudu znajdziesz paski idealnie dobrane do Twojej figury i potrzeb. Udanych zakupów. 

Post Author: Parenting & Lifestyle