kwiaty na paznokciach

Jak zrobić kwiaty na paznokciach?

Manicure może być klasyczny, stonowany, ale też pełen wesołych barw i wzorów. Dziś chcielibyśmy Wam zaprezentować drugi jego typ. A dokładnie rodzaj, który sprawdzi się jako paznokcie wielkanocne czy po prostu jako stylizacja na ciepłe, słoneczne dni. Nie przedłużając: zobaczcie, jak zrobić kwiatki na paznokciach! Wydaje się to trudne? Nic bardziej mylnego. Nasze proste, sprawdzone sposoby uda się stworzyć nawet mniej wprawionym manicurzystkom.

Jak malować kwiatki na paznokciach?

Sprytnych metod, które pozwalają cieszyć się powyższym wzorem, jest przynajmniej kilka. Na początek proponujemy kwiatki na paznokciach z kropek. Zaczynamy od wykonania tradycyjnego, jednokolorowego manicure, nie pokrywamy go jednak warstwą topu. Może mieć on kolory stonowane, ale też bardzo żywe. Ważne tylko, by późniejsze kwiatki miały odcienie kontrastujące z bazą. Kolejny krok by stworzyć te łatwe kwiatki na paznokcie, to chwycenie w dłoń pędzelka do zdobień precyzyjnych bądź drewnianego patyczka i za ich pomocą naniesienie jednej centralnej kropki oraz wokół niej kropeczek mniejszych w innych kolorach. By nieco uatrakcyjnić efekt, kropki stanowiące płatki kwiatów możemy nieco porozciągać na boki użytym wcześniej patyczkiem lub pędzelkiem. Teraz utwardzamy wzór pod lampą (jeśli jest to hybryda), nanosimy top i gotowe.

Propozycja numer dwa na wiosenne kwiaty na paznokciach to ta wymagająca użycia blaszki do zdobień stempelkowych. Takie akcesorium nie jest drogie – kupimy je już za kilkanaście złotych. Do kompletu musimy dobrać stempel silikonowy do paznokci. Tu również zaczynamy od stworzenia tradycyjnego manicure hybrydowego którego nie wykańczamy topem. Następnie kwiatowe wzory na paznokcie znajdujące się na blaszce zamalowujemy lakierem. Teraz przychodzi czas, by do pomalowanej blaszki przyłożyć stempel z silikonową końcówką. Trzeci krok to odbicie wzoru z silikonu na paznokciu. I gotowe! Utwardź ponownie lakier, nanieś top i ciesz się stylizacją. 

Szukasz jeszcze innej opcji na wzory kwiatów na paznokciach? Żaden problem. Niemniej ciekawą opcją są naklejki wodne, do których aplikacji potrzebujesz (oprócz samej naklejki) tylko miseczki z wodą oraz pęsety. Kupujesz najbardziej podobające Ci się naklejki na paznokcie. Wycinasz z kartki wybrany wzorek (zazwyczaj jest ich wiele na jednym arkuszu). Zrywasz transparentną folię ochronną. Wkładasz naklejkę do wody na krótkie piętnaście sekund. W tym czasie papierek, na którym trzymają się naklejki na paznokcie kwiaty, powinien się odczepić od samej naklejki. Kiedy tak się stanie, naklejkę bardzo delikatnie łapiemy pęsetą i umieszczamy na paznokciu. Pokrywamy ją topem i to wszystko!

Materiał zewnętrzny

Post Author: Parenting & Lifestyle