kreatywna zabawa z dziećmi

Kreatywna zabawa kluczem do rozwoju dziecka

Wspólne spędzanie czasu z dzieckiem jest najważniejsze w budowaniu dobrych relacji i tworzeniu więzi. Najlepszym na to sposobem jest wspólna zabawa. Oto kilka pomysłów na kreatywną zabawę, która nie dość że zapewni wspaniała rozrywkę nie tylko dla malucha, ale i rodzica, to dodatkowo przyczyni się do rozwoju dziecka.

Usłysz, kto stuka

Zabawa, którą można przeprowadzić w domu i na świeżym powietrzu. Na początku uczestnicy muszą znaleźć dowolne przedmioty wydające jakiś dźwięk, np. zabawki drewniane następnie się chowają. Wyznaczona wcześniej osoba musi odnaleźć pozostałych po sygnałach, jakie będą wystukiwać.

Kolaż

Do wykonania kolażu potrzebne będą: kolorowy papier, wstążki, gazety, zdjęcia, pocztówki, sznurki, plastelina, kredki, klej, nożyczki i co tylko jeszcze przyjdzie wam do głowy. Pracę można wykonać na dowolny temat: może to być, pejzaż, krajobraz za oknem, ilustracja do wcześniej przeczytanej bajki albo laurka dla babci lub dziadka. Po zakończeniu wspólnego tworzenia można zrobić galerię prac.

Szukanie oznak wiosny, jesieni….

Wspólny spacer do lasu może przerodzić się w wspaniała zabawę, rozwijającą spostrzegawczość dziecka. Wraz z pociechą postaraj się znaleźć zwiastuny nadchodzącej pory roku. Może to być zmieniony kolor liści drzew, znalezienie grzyba, przebiśniegu lub krokusa.

Zabawa w „pokaz mody”

Jedna z moich ulubionych zabaw z dzieciństwa. Potrzebne będą: worki na śmieci, papier toaletowy (najlepiej w jakieś wzory), taśma klejąca, bibuła, cekiny, nożyczki i wszystko, z czego można stworzyć jedyną w swoim rodzaju kreację. Worki mogą posłużyć za suknię, z bibuły można stworzyć np. biżuterię. Po przygotowaniu strojów można zrobić sesję zdjęciową z „modelkami”.

Graffiti

Do stworzenia graffiti wystarczy stare białe prześcieradło oraz rozpylacz z wodą i farbą. Taka zabawa rozwija wyobraźnię i pozwala na wyrażenie przez dziecko odczuć estetycznych.

Życzę udanej kreatywnej zabawy:)

Post Author: Parenting & Lifestyle