lalka barbie

Dlaczego każda dziewczynka powinna mieć lalkę Barbie?

Barbie została wymyślona w 1959 roku przez Ruth Handler. Dzięki niej dziewczynki mogą sobie wyobrażać, jak będą zachowywać się w przyszłości. Zachęca do snucia marzeń. To nie tylko ładna lalka, ale też wspaniałe źródło inspiracji. W ofercie znajdziesz różne akcesoria, w tym ubranka Barbie. Dziewczynki mogą ubierać lalkę w modne topy, sukienki, spodnie i spódnice. Wybór jest ogromny.

Zróżnicowana kolekcja

W 2016 roku Barbie ogłosiła rozszerzenie swojej linii Fashionistas o trzy nowe typy ciała: wysoki, krągły i drobny. Mattel stara się odzwierciedlić rzeczywiste proporcje kobiecej sylwetki. Lalki mają różne odcienie skóry, a fryzury i ubranka dają szerszą perspektywę na kobiece piękno.

Teraz każda dziewczynka może widzieć siebie w Barbie. Nowe lalki wspaniale pobudzają wyobraźnię i kreatywność. Barbie różnią się nosem, ustami i oczami. Dlatego mogą kształtować u dzieci pozytywne podejście do swojego ciała. Ta kolekcja jest przełomowa i toruje drogę dla dalszych zmian i reform w zakresie standardów urody.

Barbie zachęca dziewczynki do bycia kimkolwiek chcą

Barbie zadebiutowała w 1959 roku. Od tego czasu realizowała ponad 200 karier zawodowych. Każdą lalkę można było ubrać w charakterystyczne ubranka Barbie. W zestawie znajdują się typowe narzędzia dla danego zawodu.

W 2018 roku pojawił się nowy zawód – inżynier robotyki. W ten sposób Mattel chciał zainteresować dziewczynki naukami ścisłymi. Producent nawiązał nawet owocną współpracę z platformą programistyczną Tynker.

Do tego czasu Barbie była już m.in. rolnikiem, pszczelarzem, weterynarzem, lekarzem, prezydentem, astronautą, architektem, businesswoman i naukowcem. Reprezentowała też inne zawody, np. muzyka, budowlańca, szefa pizzerii, gimnastyczki i instruktora baletu. Na odwrocie każdego pudełka znajdowała się informacja o zawodzie: nazwa, obowiązki i przydatne umiejętności. Każdą lalkę można ubrać w wyjątkowe ubranka Barbie.

Jakie jeszcze zalety ma zabawa lalkami?

Zabawa lalkami utrwala umiejętności społeczne zdobyte na wcześniejszych etapach rozwoju. Kiedy dzieci bawią się w dom, szukają ubranek Barbie, uczą się zasad właściwej komunikacji i współpracy. Dbając o lalkę, uczą się, jak troszczyć się o siebie nawzajem. Stają się odpowiedzialne.

Taka zabawa rozwija też umiejętności językowe i zdolności poznawcze. Pobudza wyobraźnię i kreatywność. Przyswajają nawyki, które przydadzą się im później na co dzień.

Post Author: Parenting & Lifestyle