Jakie herbaty pić w trakcie choroby

Jakie herbaty pić w trakcie choroby?

Sezon na przeziębienie i grypę trwa, nic więc dziwnego, że pacjenci uskarżają się na różnego typu nieprzyjemne objawy, takie jak katar czy kaszel. Lekarze radzą, aby podczas choroby stosować przepisane leki, a także dużo pić, najlepiej ciepłych płynów. Jakiego rodzaju herbaty wato wybierać w czasie choroby?

Zioła na przeziębienie?

Zioła pomagają nam radzić sobie z różnego typu dolegliwościami, na przykład z bólem brzucha czy zgagą. Jak się okazuje, sprawdzą się również przy infekcjach sezonowych. Warto wtedy sięgnąć po napar z lipy, który charakteryzuje się działaniem napotnym, zatem szczególnie sprawdza się w pierwszych dniach choroby. Choć herbata z lipy dostępna jest w niemal każdej aptece, to o wiele lepiej przygotować napar we własnym zakresie, z suszu. Dzięki temu mamy pewność, że lipa zachowa wszelkie swoje właściwości. Na ból gardła doskonale sprawdzi się napar z szałwii, natomiast działanie antyseptyczne wykazuje na przykład babka lancetowata. Pamiętajmy jednak, że zioła – choć na ogół pomocne – mogą być stosowane jedynie w przypadku, gdy nie stwierdzono u nas alergii na nie. W przeciwnym razie mogą one przynieść więcej szkody, niż pożytku.

Jak zadbać o odpowiedni poziom nawodnienia?

Osoby borykające się z przeziębieniem lub grypą muszą przede wszystkim zadbać o odpowiedni poziom nawodnienia organizmu. Picie ciepłych płynów pomaga wyleczyć infekcje gardła, sprzyja również leczeniu schorzeń układu moczowego. W czasie choroby powinnyśmy wypijać przynajmniej 2 litry płynów dziennie – może być to zwykła woda, jednak większość pacjentów wybiera herbatę. Doskonale sprawdzi się herbata czarna z cytryną, lecz pamiętajmy, aby nie dodawać owocu do gorącego płynu. Napój powinien osiągnąć temperaturę około 50-60 stopni, zanim dodamy kilka kropel cytryny. Doskonałym rozwiązaniem będzie także herbata czarna z prawdziwym sokiem z malin. Maliny to naturalne antybiotyki, jednak poza sezonem mamy do nich ograniczony dostęp, dlatego warto sięgnąć po nie w formie soku 100%.

Kwitnąca herbata dla zmiany smaku

Po pierwszych 2-3 dniach choroby zazwyczaj mamy dosyć herbat ziołowych czy tradycyjnej czarnej herbaty. Doskonale sprawdzi się wtedy kwitnąca herbata, która nie tylko idealnie smakuje, ale również zachwyca wyglądem. Przygotujmy cały jej dzbanek, dzięki czemu nie będziemy musieli co chwilę udawać się do kuchni, aby przygotować sobie kolejną porcję herbaty. Herbata kwitnąca w prosty sposób pozwoli nam przełamać rutynę, która dopada każdego, kto musi spędzić w łóżku co najmniej kilka dni. 

Artykuł sponsorowany

Post Author: Parenting & Lifestyle