zabawki dla maluszka

Jak wybrać odpowiednią zabawkę dla maluszka?

Maluszki są małymi odkrywcami. Uczą się poprzez działanie, a zabawa daje im doskonałą okazję do przyswajania i rozwijania nowych umiejętności we własnym tempie. Wybierając zabawki dla pociechy, koniecznie zwróć uwagę na jej zainteresowania i charakter. Badania wykazały, że pluszowe zabawki mogą mieć pozytywny wpływ na rozwój dziecka.

Wszechstronne i uniwersalne zabawki

Małe dzieci uwielbiają rozbierać zabawki, a potem składać je z powrotem. Lubią budować rozmaite konstrukcje. Możesz więc wybrać zabawki, które przydadzą się w różnych zabawach, np. drewniane lub masywne, plastikowe klocki można wykorzystać do budowy drogi, zoo, mostu lub statku kosmicznego.

Takie zabawki wspaniale pobudzają wyobraźnię dziecka. Pomagają rozwinąć mu cenną umiejętność rozwiązywania problemów i logicznego myślenia. Możesz wybrać klocki LEGO, klasyczne drewniane klocki i akcesoria do piaskownicy.

Popularne zabawki

Warto poszukać zabawek, które sprawdzą się na każdym etapie rozwoju. Na przykład małe, plastikowe zwierzątka są zabawne dla niemowlaka. Może dla nich zrobić domek z pudełka na buty. Spodobają się też starszym dzieciom. Dzięki nim mogą odgrywać różne historie. Do tej kategorii zabawek można zaliczyć plastikowe zabawki i figurki, domy dla lalek, pociągi, wywrotki (i inne pojazdy) oraz pluszaki i lalki.

Wybierz zabawki, które zachęcają do eksploracji i rozwiązywania problemów. Dzięki nim zdobywają i rozwijają nowe umiejętności. Podczas zabawy dzieci zaczynają logicznie myśleć. Przyswajają nowe sposoby rozwiązywania problemów. Rozwijają świadomość przestrzenną, koordynację ręka-oko i umiejętności motoryczne (przy użyciu małych mięśni dłoni i palców). Przydadzą się im takie zabawki jak puzzle, sortowniki kształtów, klocki, foremki, materiały artystyczne (glina, farba, kredki, plastelina, ciasto do zabawy).

Poszukaj też zabawek, które wspaniale pobudzają wyobraźnię maluszka. W trzecim roku życia zaczyna być naprawdę kreatywny. Chętnie odgrywa różne role (np. strażaka, lekarza, nauczyciela). Wyobraża sobie, że coś (np. drewniany klocek) w rzeczywistości jest czymś innym (np. bułka z masłem). Poszukaj zabawek, które przydadzą się dziecku podczas odgrywania różnych scenariuszy. Taka zabawa poprawia umiejętności językowe i czytania. Doskonali umiejętności rozwiązywania problemów, sekwencjonowania (układania zdarzeń w logicznej kolejności) i współpracy z rówieśnikami. Wybór jest ogromny. W ofercie znajdziesz m.in. ubranka dla lalek, klocki, plastikowe talerze, specjalne kuchenki, narzędzia i przybory, figurki, pluszaki, lalki, pociągi, ciężarówki, samochody i domki dla lalek.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.humbi.pl

Post Author: Parenting & Lifestyle