wózek graco symbio

Wózek Graco Symbio – wózek doskonały?

Kiedy dowiadujemy się, że będziemy rodzicami, w naszych myślach pojawia się nieskończona ilość pytań – jak to będzie wszystko wyglądało, no i co trzeba kupić na tak zwaną pierwszą wyprawkę dla naszego dzidziusia.

Wózek – jeden z pierwszych zakupów

Oczywiście jednym z najważniejszych zakupów, jakie trzeba poczynić jeszcze przed narodzinami dziecka oprócz łóżeczka jest wózek – tu jest ogromny wybór, są wózki typowe dla dziewczynek czy chłopców, ale też bez problemu znajdziemy kolory uniwersalne, tak więc, jeżeli widzimy taki który nam się podoba i jest cenowo tani, a nie znamy płci dziecka, śmiało możemy taki kupić. Dziś jest ten komfort, że większość wózków ma w sobie wiele funkcji i jest bardzo praktycznych. Jednym z lepszych, o ile nie najlepszych na rynku jest wózek graco symbio, który ma w sobie zarówno funkcję wózka dla niemowlaka, jak również spacerówki w dalszym okresie życia dziecka, dzięki temu nie musimy wydawać kolejnych pieniędzy na nowy. Graco symbio jest dla dziecka do trzeciego roku życia, czyli maksymalnie do piętnastu kilogramów. 

Wózek Graco Symbio – cena

Wybierając wózek, kierujemy się głównie ceną, oczywiście oprócz funkcji, które posiada i jakości. Omawiany graco symbio kosztuje powyżej tysiąca złotych, ale to naprawdę dobra inwestycja i nasz spokój o to, że nie będziemy musieli po kilku miesiącach wydawać kolejnych pieniędzy na nowy, ponieważ ten, który zakupiliśmy w dość dobrej i taniej cenie, po prostu nie nadaje się już do dalszego użytkowania.

Waga i wymiary – Graco Symbio

Graco symbio charakteryzuje się tym, że to wózek, który jest bardzo lekki, bo waży około 7,5 kilograma, nie będziemy więc mieli większego problemu, aby go znieść na dół, czy na górę po schodach, jeżeli nie będzie podjazdu. Jego wymiary to 79 centymetrów, jeśli chodzi o długość, szerokość wynosi 58 centymetrów, a wysokość to około 100 centymetrów. Jest też bardzo bezpieczny, skonstruowany zgodnie z normą en 1888:2003, tak więc możemy być spokojni, że nic złego podczas spaceru z maluchem się nie stanie. W dodatku bardzo dobrze wyposażony, więc tak naprawdę kupując ten wózek nie musimy już inwestować na przykład w fotel dla malucha do samochodu.

Fotelik i gondola

Oprócz wyjmowanego fotelika w wyposażeniu ma gondolkę – oczywiście też wyjmowaną. Producenci tego wózka pomyśleli naprawdę o wszystkim, również o komforcie matki, ponieważ do tego modelu dołączany jest koszyk na zakupy, jak również osłonka deszczowa, którą można założyć w każdej chwili, więc można śmiało spacerować ze swoim dzieckiem nawet podczas deszczowych dni. Z boku przymocowany jest uchwyt na butelkę, ale nie tylko dla malucha – mama również może włożyć tam swój napój. Wózek skonstruowany jest z bardzo solidnej i dobrej jakościowo ramy, odporny na warunki pogodowe, poza tym rama będzie zapewniać naszemu dziecku zarówno komfort, jak i bezpieczeństwo. Jeżeli na początku, czy w późniejszym okresie, kiedy dziecko jest już troszkę większe boimy się, że wychylając się z wózka może z niego wypaść, to możemy go przypiąć pasami, dzięki temu nie będziemy się martwić, że coś mu się stanie.

Wysoka jakość użytych materiałów

Tkaniny, z którego wykonane są części materiałowe zapewnią maluchowi zarówno podczas jego snu, jak i odpoczynku duży komfort, ponieważ są z bardzo dobrej jakości, ponadto wykonano na nich wiele testów, między innymi na obecność substancji trujących, toksycznych, także sprawdzono, czy to łatwopalny materiał, no i również, czy pod wpływem dużej ilości słońca i światła po prostu blednie. Te wszystkie testy dowodzą, że wózek starano się skonstruować najlepiej jak to tylko możliwe i bardzo zadbano o szczegóły, patrząc przede wszystkim na wygodę dziecka. I tu należy wspomnieć o regulowanym oparciu, które można dopasować w zależności od tego, w jaki sposób chcemy, aby nasz dzidziuś był ułożony. W dzisiejszych czasach nie musimy już przykrywać wózka pieluchą tetrową, żeby go uchronić przed słońcem, ponieważ niektóre budki wózków posiadały materiał, który nie chronił przed filtrami UV. Mając graco symbio możemy być spokojni, że nawet przy rozłożonym siedzisku rozkładana budka jest zrobiona z materiałów, które są odporne na promieniowanie UV i dzięki temu zapewnia dodatkową ochronę przed słońcem. 

Graco Symbio – Wygoda dla mamy

Jak już wcześniej wspomniano, przy budowaniu tego wózka, pomyślano również o mamie i o jej wygodzie podczas spacerów z dzieckiem, bo jak wiemy, nie ma nic gorszego, niż źle prowadzący się wózek, który jest bardzo ciężki i w dodatku ma bardzo niewygodną rączkę do jego prowadzenia. Ale spokojnie – graco symbio ma przekładaną dosłownie jednym naszym ruchem rączką, co umożliwia nam prowadzenie wózka w tak zwanej pozycji otwartej, gdzie dziecko może oglądać to wszystko, co się w około niego dzieje, ale również możemy ustawić go przodem do nas. Nierzadko spotyka się matki z wózkami, które mają ogromny problem, aby prowadzić go lekko, bo koła niestety odmawiają posłuszeństwa i ciężko nimi manewrować, szczególnie, gdy zmuszeni jesteśmy iść po ciężkim piasku. Ale w przypadku omawianego wózka, który ma skrętne przednie koła możemy chodzić nawet w miejscach, gdzie tego piasku jest więcej, a również po wąskich chodnikach, a to dzięki małemu rozstawowi kół. 

Podsumowując

Wózek GracoSymbio polecany jest każdym rodzicom, którzy cenią sobie wygodę, bezpieczeństwo i trwałość na kilka lat i jeżeli będziemy o niego dbać, na pewno posłuży następnemu pokoleniu, albo komuś, kto z chęcią z dumą będzie z nim chodzić na spacery i nie tylko.

Post Author: Parenting & Lifestyle

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.