Termometr bezdotykowy - choroba

Termometr bezdotykowy

W każdym gospodarstwie domowym powinien znajdować się dobrej jakości termometr do pomiaru temperatury ciała. Jest to narzędzie bardzo ważne i pomocne w monitorowaniu temperatury podczas infekcji i sezonowych przeziębień. Dzięki termometrom możemy sprawdzić, czy podane przez nas leki przeciwgorączkowe zadziałały i czy nasze leczenie jest efektywne. Gorączka i podwyższona temperatura organizmu jest objawem wielu chorób, dlatego warto być świadomym i mieć możliwość pomiaru temperatury w domu. Objaw ten bardzo często jest wskazaniem do pilnej wizyty lekarskiej, szczególnie w przypadku niemowląt przyda się termometr bezdotykowy.

Jaki termometr powinniśmy wybrać, by nasze pomiary były jak najdokładniejsze i proste w wykonywaniu? Najważniejsze jest to, żeby unikać wycofanych już jakiś czas temu ze sprzedaży termometrów rtęciowych, ponieważ rtęć jest metalem ciężkim i jest to pierwiastek niebezpieczny dla zdrowia, szczególnie dla małych dzieci i niemowlaków.

Termometr bezdotykowy — nowoczesność i funkcjonalność

Bardzo ciekawą i nowoczesną propozycją są termometry bezdotykowe. Jest to bardzo bezpieczne narzędzie, w przeciwieństwie do termometrów zawierających rtęć. Koszt dobrego termometru bezdotykowego może wynosić nawet kilkaset złotych. Mimo że termometr bezdotykowy jest znacznie droższy niż tradycyjne termometry, to dzięki niemu zyskujemy spokój i bezpieczeństwo stosowania, bez martwienia się, co się stanie, gdy dojdzie do rozbicia szklanego, rtęciowego termometru. Bezpieczeństwo naszych dzieci jest przecież kwestią nadrzędną.

Jak działa termometr bezdotykowy?

Działanie takiego termometru opiera się na zastosowaniu w pomiarze podczerwieni. Wynik pomiary otrzymujemy już w kilka sekund. Jego użytkowanie jest w pełni bezkontaktowe oraz bardzo szybkie.

Jakie są inne zalety używania termometrów bezdotykowych?

Termometr bezdotykowy to idealny termometr dla niemowlaka. O tym, jak ciężko zmierzyć temperaturę ciała niemowlaka wie każdy rodzic. Termometr bezdotykowy dzięki bardzo szybkiemu i komfortowemu sposobowi pomiaru sprawia, że nasz niemowlak nawet nie zauważy momentu zmierzenia temperatury. Oszczędza to naszemu dziecku stresu związanego z chorobą i wielokrotnymi pomiarami. Co więcej, jest on bardzo prosty w obsłudze i cichy, dzięki czemu możemy zmierzyć temperaturę nawet podczas snu dziecka i nie ma żadnego ryzyka, że je obudzimy.

Termometry bezdotykowe są bardzo higieniczne i zapobiegają przenoszeniu drobnoustrojów, ponieważ pomiar nie wymaga kontaktu urządzenia ze skórą, czy jamą ustną. Jest to niewątpliwa zaleta dla rodzin z małymi dziećmi. Może on być wykorzystywany również tylko do pomiary temperatury ciała, ale również za jego pomocą sprawdzimy temperaturę powietrza, wody, mleka, czy wody do kąpieli dla dziecka, dzięki czemu unikniemy podawania dziecku za gorących pokarmów oraz unikniemy kąpieli w zbyt ciepłej wodzie. Pokazuje to, że termometr bezdotykowy jest urządzeniem niezwykle uniwersalnym i może nam się przydać na co dzień nie tylko podczas przeziębienia.

Termometr bezdotykowy ranking najlepszych termometrów

Ciekawą propozycją dla młodych rodziców jest Termometr bezdotykowy TM-F03BB TECH-MED. Kosztuje on około stu złotych, więcej jego cena nie jest na pewno zawyżona przez sprzedawców. Jego ciekawą funkcją jest obecność i włączanie się alarmu, gdy pomiar przekracza normę dla temperatury ciała. Jest to szczególnie przydatne dla niedoświadczonych, świeżo upieczonych rodziców. Co więcej, posiada on wbudowaną pamięć, gdzie możemy zapisać 32 ostatnie pomiary temperatury i łatwo je odtworzyć, na przykład przed wizytą u swojego lekarza. Jego konstrukcja jest bardzo lekka i wygodna, dzięki czemu zabierzemy go w podróż lub w inne miejsce, gdzie chcemy go używać.

Termometr bezdotykowy - mis

Kolejnym interesującym aparatem okazuje się termometr bezdotykowy Hydreks Professional. Jest prosty i intuicyjny w użytkowaniu. Zakres pomiaru temperatury ciała wynosi tutaj od 32,0 do 42,5°C, a zakres pomiaru temperatury przedmiotów od 0°C do 60,0°C.
Jest bardzo dokładnym urządzeniem do pomiaru temperatury, jego dokładność pomiaru wynosi aż 0,2°C. Posiada takie funkcje jak automatyczny zapis wyników w pamięci oraz automatyczne wyłączanie zwiększające żywotność baterii.

Warto zwrócić uwagę również na termometr bezdotykowy THERMOVAL Baby. Oferuje on użytkownikowi zapis ostatnich 10 pomiarów i przegląd przebiegu gorączki, co więcej, w komplecie znajduje się praktyczne pudełko do przechowywania urządzenia. Jest on bardzo odporny na warunki środowiska zewnętrznego oraz jest łatwy w utrzymaniu czystości jego powierzchni, co daje jeszcze większe zabezpieczenie higieniczne. Producent oferuje nam w tym przypadku aż trzyletnią gwarancję. Jest to bardzo dobre zabezpieczenie naszego zakupu. Cena również jest konkurencyjna i nie odbiega od cen innych aparatów w tej klasie produktów.

Nadal zastanawiasz się, czy zmienić swój stary termometr na nowoczesny termometr bezdotykowy? Nie czekaj dłużej i zrezygnuj ze starych i niebezpiecznych termometrów rtęciowych. Zapewnij swojemu dziecku bezstresowe pomiary z udziałem termometru bezdotykowego.

Post Author: Parenting & Lifestyle