Maty do zabawy dla dzieci - w restauracji

Maty do zabawy dla dzieci – jak wybrać i czy warto?

Maty do zabawy dla dzieci istnieją już od lat, zapewniając niemowlętom wczesną stymulację i wzmacniając rdzeń czasu brzucha, a także zapewniając rodzicom minuty, a czasem nawet godziny wytchnienia. Utrzymanie uwagi niemowlęcej przez dłuższy czas może być ekstremalnie trudne, a wszyscy rodzice znają zawodzenie i wycie, które pojawia się, kiedy dziecko nie śpi lub jest po prostu znudzone. Jednak wybór najlepszej maty do zabawy dla dziecka może być trudny.

Jakie korzyści niesie posiadanie edukacyjnej maty dla niemowląt?

Mata edukacyjna to świetny sposób na utrzymanie uwagi dziecka dzięki kolorom, światłom i zabawkom, które dzieci mogą uderzać, chwytać lub ciągnąć. To kapitalne narzędzie, gdy dziecko nie może jeszcze usiąść bez pomocy. Niemowlęta również potrzebują ćwiczeń! Koniecznością jest kształtowanie małych mięśni poprzez niewielkie ruchy, które zagwarantuje użytkowanie maty edukacyjnej.

Pozwól dziecku pozytywnie zmęczyć się i uczyć poprzez zabawę! Najlepsze maty do zabawy dla niemowląt umożliwiają leżenie na brzuchu lub na plecach. Małe pociechy dzięki temu zaczynają odkrywać własne zdolności fizyczne (kopanie, rzucanie, przewracanie, wyciąganie i chwytanie), jak również poznanie pojęcia przyczyny i skutku.

Na co koniecznie zwrócić uwagę, wybierając matę dla dzieci?

Większość mat do zabawy ma podobne cechy. Standardem jest miękka, kolorowa mata, która może być teksturowana do stymulacji dziecka, oraz pasek zawieszonych akcesoriów, który może zawierać lusterka, grzechotki i zabawki, które śpiewają lub zapalają się. Niektóre maty mają jednak unikalne cechy, jak fortepian usytuowany w nogach dziecka, który reagując na kopnięcie dziecka, wygrywa różne melodie. Inne wyposażone są w poduszkę pod głowę dziecka lub brzuch, aby zapewnić lekkie nachylenie. Jeszcze inne mają zdolność do zatrzymywania wody, aby stworzyć specjalną zabawę z teksturami i kształtami wewnątrz maty. Wybierając odpowiednią matę skrojoną do Twoich potrzeb zdecyduj, jakie funkcje chcesz mieć dla swojego dziecka, poznaj jego ulubiony kolor, rozmiar i opcje oraz zadecyduj o dostępnym budżecie.

maty do zabawy - puzle

Mata do zabawy dla dzieci może być idealną zabawką. Jest przenośna, zwykle nadaje się do prania i posiada olbrzymi potencjał. Te maty powszechnie pełnią funkcję małej siłowni. Są idealne dla niemowląt, które nie są jeszcze pełzające. Mata do zabawy dla niemowląt może być ustawiona niemal wszędzie i można ją dostosować, wymieniając nowe zabawki na zwisające. Maty do zabawy dla niemowląt są fantastyczne dla małych dzieci, ponieważ są bezpieczne, interaktywne, edukacyjne, często hipnotyzujące i uspokajające.

Co powinny gwarantować maty do zabawy?

Ponieważ dzieci nie mają doskonałego wzroku, dopóki nie osiągną około 6 miesięcy, wybierz matę o jasnych, kontrastujących kolorach, aby przyciągnąć ich uwagę. Mata do zabawy dla dzieci zachęca do rozwoju wizualnego, a niemowlęta bardzo lubią kontrastujące kolory. Elementy sensoryczne, takie jak części, które marszczą lub w inny sposób hałasują, są również przyjemnymi cechami.

Świat dziecięcej dżungli

Mata edukacyjna Fisher Price wprowadza twoje dziecko w atrakcje i dźwięki lasu deszczowego. Niemowlę spotka małpę, słonia, tukana i żyrafę, odpoczywając na miękkiej, pikowanej macie. Nauka przez dotyk zagwarantowana będzie poprzez teksturalne liście, które się marszczą, lustra do patrzenia i paciorki do uchwycenia. Dodatkowy efekt zapewniają migoczące światła i muzyka.

Leśna zabawa

Twoje dziecko może korzystać z tej siłowni dla dzieci na wiele sposobów. Mata edukacyjna tiny love zapewnia relaks na plecach i podziwianie leśnych stworzeń (sowy, wiewiórki i ptaki). Dziecko może na niej ćwiczyć swój brzuch z towarzyszącą mu poduszką. Gdy dziecko przerośnie tę zabawkę, można odłączyć „ramiona” i powiesić ją na ścianie pokoju. Zabawne funkcje to skrzypiące kwiaty, grzechotka i bezpieczne dla dziecka lustro.

Zabawa pod wodą

Inne maty oferują przykładowo tropikalną rozkosz z miękką żółtą rybką, ośmiornicą i uroczym żółwiem, które w prawią dziecko w radość. Dzięki takiej opcji niemowlę będzie też ćwiczyć ciężkie umiejętności motoryczne, gdy spróbuje rzucić się w kierunku palmy i kopnąć stopami, aby zabawki rozkołysały się. Taka mata zawiera muzykę i migające światła, które mogą być aktywowane przez ruchy dziecka lub ustawione do ciągłego odtwarzania przez 20 minut.
Chociaż maty do zabawy dla dzieci są inteligentnym sposobem nauczania i stymulowania, należy pamiętać, że nie każda rozrywka powinna pochodzić z pudełka. Twoje dziecko uczy się najbardziej z interakcji z człowiekiem, więc między innymi właśnie Ty jesteś jego najlepszą zabawką i nauczycielem. W dzisiejszym świecie przepełnionym nowinkami technicznymi, komputerami, oraz telefonami komórkowymi bardzo często zapominamy o podstawowych relacjach, jakie powinny budować więź rodzinną już od najmłodszych dni życia naszej pociechy. Perspektywa rodzica zawieszonego na telefonie komórkowym nie jest najlepszą możliwością na realizację rodzicielskiej powinności.

Właśnie dlatego warto dołożyć wszelkich starań, aby oprócz udogodnień jakie niesie dzisiejszy rynek dedykowany dla dzieci i rodziców, pamiętać o przesłaniu, jakie zawarte jest w słowie „miłość”.

Post Author: Parenting & Lifestyle