Wykończenie obrączek ślubnych – jakie wybrać?

Obrączka to pamiątka ślubu oraz symbol tego, że zostaliśmy połączeni więzią małżeńską z drugą osobą. Symbolizuje ona miłość oraz wieczność. Pierwsze obrączki w historii zrobiony były z trawy i gałązek, w starożytnym Egipcie. Dziś jubilerzy stawiają na złoto bądź białe złoto, a wykończenie obrączek ślubnych pozwala na ich personalizację. Jakie wykończenie obrączek ślubnych wybrać?

Obrączki polerowane

Obrączki polerowane to najbardziej klasyczna, tradycyjna opcja. Są wtedy gładkie i błyszczące. To doskonały wybór dla fanów klasyki. Pasować też będzie do praktycznie każdej innej biżuterii, ładnie będzie się komponować z pierścionkiem zaręczynowym czy z zegarkiem. To ozdoba, którą będziemy nosić całe życie, więc jeśli nie chcemy eksperymentować, klasyka będzie dobrym wyjściem.

Obrączki matowe

Obrączki matowe to, w pewnym sensie, przeciwieństwo obrączek polerowanych. Wersję matową spotyka się rzadziej, to bardziej nowoczesna wariacja na temat obrączek. Warto jednak ją rozważyć, bo obrączki nadal wyglądać będą klasycznie, z klasą. Zwykle dostępnych będzie wiele odcieni matu.

Nie zapominajmy, że wpływ na ostateczny wygląd obrączek ma przede wszystkim surowiec, z którego zostały wykonane. Złoto będzie wyglądać zupełnie inaczej niż białe złoto!

Obrączki młotkowane

Młotkowanie to zdobienia, które wykonuje się, jak nazwa wskazuje, za pomocą specjalnego młoteczka. Metoda ta pozwala na uzyskanie najbardziej spektakularnego i ekstrawaganckiego efektu. To specjalne pofałdowania czy wykrzywienia, finezyjne wzory. Na obrączki młotkowane stawiają zazwyczaj pary najbardziej oryginalne, stylowe, chcące się wyróżniać.

Grawery na obrączkach ślubnych

Oprócz samego wykończenia i faktury obrączki możemy też wybrać dodatki, które sprawią, że nasza para obrączek będzie wyjątkowa, inna od wszystkich, specjalnie dla nas.

Popularną opcją personalizacji obrączek ślubnych jest grawer w ich wewnętrznej części, z datą ślubu i inicjałami. Nie jest to zdobienie widoczne dla wszystkich, bo aby je zobaczyć, trzeba będzie zdjąć obrączkę z palca. Jest to jednak piękna pamiątka i symbol oddania swojego serca tej jednej osobie. Wiele par decyduje się na taki grawer, wybiera wspólnie czcionkę, jej wielkość i napis (np. tylko data ślubu, data ślubu + inicjały, data ślubu + imiona).

Diamenty

Diamenty to niesamowicie ekskluzywne kamienie. Mężczyźni, stosunkowo często, oświadczają się pierścionkiem z diamentem, ale można też ozdobić obrączki mniejszymi kamieniami. To opcja bardziej ozdobna. Pary, które się na nią decydują, zazwyczaj wyrabiają jedną obrączkę z diamentami – dla panny młodej. Pan może zostać przy gładkiej.

Materiał Partnera: LUVA

Post Author: Parenting & Lifestyle