mama coffe

Kawa dla kobiet w ciąży mama coffe

Codzienne picie kawy to jeden z ulubionych rytuałów bardzo wielu kobiet. Oczywiście dla wielu kawa jest również ratunkiem wtedy, gdy niskie ciśnienie nie pozwala normalnie funkcjonować. Ludzie pijają kawę z różnych powodów, ale bez wątpienia prawie zawsze łączy się to po prostu z dużą przyjemnością. 

Kawa a ciąża

Gdy kobieta dowie się, że jest w ciąży, bardzo często pojawiają się ogromne wątpliwości dotyczące tego, czy może ona pić zwykłą kawę. Rzeczywiście czasami lekarz ginekolog odradza picie kawy, bo może być ona szkodliwa dla dziecka. Oczywiście tutaj lekarze różnią się opiniami, niektórzy dopuszczają wypicie jednej filiżanki słabej kawy dziennie. Bez wątpienia jednak, jeżeli jakaś kobieta swój rytuał picia kawy powtarzała w ciągu dnia kilkakrotnie, będzie musiała z niego zrezygnować. Jedna filiżanka słabej kawy dziennie to bowiem maximum. Raz jeszcze warto dodać, że mogą sobie na nią pozwolić i tak nie wszystkie kobiety.

Kawa dla kobiet w ciąży

Na szczęście producenci żywności bardzo dużo myślą o kobietach w ciąży. To właśnie z dedykacją dla nich tworzą produkty, które mają być alternatywą na czas ciąży, pozwalając zachować różnego rodzaju przyjemne rytuały związane z celebrowaniem chwil. A zatem tak właśnie jest w przypadku produktu mama coffe. Jest to kawa bezkofeinowa, którą można bezpiecznie pić w ciąży, racząc się nią tak naprawdę nawet kilka razy dziennie. Dla kogo zatem rytualne picie kawy jest tak ważne, że myśl o zrezygnowaniu z niego w czasie ciąży po prostu przeraża, ma swoją kawę mama coffe.

Właściwości i zalety kawy dla kobiet w ciąży

Z takie wiadomości z pewnością ucieszy się mnóstwo pań, które już na początku ciąży mogą kupić sobie zapas kawy dla kobiet brzemiennych. Jest wiele plusów i zalety picia tego typu kawy. Po pierwsze warto wspomnieć o jej walorach smakowych. Bardzo wiele kobiet kompletnie nie zauważa żadnej różnicy w smaku w porównaniu do zwykłej kawy. Jeżeli pijają ją z cukrem i mlekiem, taka kawa dla kobiet w ciąży smakuje w sumie tak samo jak kawa tradycyjna. Nie zawiera jednak kofeiny, a zatem jest bezpieczna dla rozwijającego się maluszka. Zwykła kawa może podnosić ciśnienie krwi kobiet, co może być niebezpiecznym zjawiskiem dla dziecka. Poza tym kofeina może przenikać do krwiobiegu maluszka, pobudzając jego układ nerwowy. W przypadku produktu mama coffe zwyczajnie nie ma takich obaw. Można pić tą kawę z przyjemnością i bez jakichkolwiek wyrzutów sumienia, że robi się coś złego, co może negatywnie wpłynąć na dziecko. Dla każdej kobiety w ciąży taka świadomość jest przecież tak ważna.

Dlaczego warto pić mama coffe

Oczywiście kawę dla kobiet w ciąży warto pić nie tylko ze względu na jej walory smakowe, oraz dlatego, że pozwala na podtrzymanie tak miłego rytuału codziennego sączenia kawy. Oczywiście są to dosyć mocne argumenty, jednak tak naprawdę za produktem mama coffe stoi jeszcze coś więcej niż tylko smak. Mowa tutaj o unikalnym składzie tej kawy dla mam. Producenci zadbali o to, aby w składzie kawy znalazło się różne ważne dla funkcjonowania organizmu człowieka witaminy. Trzeba przyznać, że tradycyjna kawa absolutnie nie jest w ten sposób witaminizowana, a przecież nie od dzisiaj wiadomo, czy kawa wypłukuje z organizmu różne ważne składniki. Producenci mama coffe dodali zatem do tej kawy sporo dobrych składników odżywczych, a tych przecież nigdy zbyt wiele w diecie kobiet w ciąży. To zatem kawa z tak dobrym składem, że mnóstwo kobiet kontynuuje jej picie również w okresie połogu oraz późniejszego karmienia piersią.

Post Author: Parenting & Lifestyle