Dlaczego tablety pobudzają agresję u naszych dzieci.

Jeśli twoje dziecko dziesięć minut temu dostało tablet, a poproszenie go by go odłożyło skutkuje krzykami i agresją z jego strony, to znak, że popełniłeś wielki błąd.

Każde dziecko jest inne

Niektóre dzieci są za mało dojrzałe emocjonalnie, by korzystać z gier, nawet jeśli te są przystosowane do ich wieku. Każde dziecko jest inne, czasem pięciolatek może nie być gotowy do korzystania z tabletu, a dziecko czteroletnie już tak. Dojrzałość emocjonalna jest kwestią indywidualną. Niestety większość gier dla dzieci jest tworzona po to, by pobudzać wydzielanie dopaminy, a tym samym uzależniać je do tego stopnia, że próby odstawienia tabletu na bok skutkują agresją. Jest dobre rozwiązanie, które trzeba stosować przed każdym użyciem tabletu przed dziecko.

Rozwiązanie problemu

Po pierwsze zawsze sprawdzaj dokładnie wszystkie gry które instalujesz, nie tylko czytaj opisy, ale też pograj chwilę w daną grę, by zobaczyć jakie ma efekty, dźwięki i migające obrazy. Sprawdź jak bardzo cię pobudza dana gra, podobnie będzie z twoim dzieckiem. Po drugie szukaj gier edukacyjnych, których głównym zadaniem jest nauka dla twojego dziecka, a nie szokowanie go efektami specjalnymi. Po trzecie, traktuj tablet jako przywilej, który dziecko dostaje na kilka lub kilkanaście minut, a nie jako podstawowy cel życia i nieodłączny element każdego dni. Tablet nie musi być groźny, ale używaj go z rozsądkiem, byś nie skrzywdził własnego dziecka.

Zobacz więcej na: krainakiko.pl

Post Author: Parenting & Lifestyle