powiększanie ust

Estetyczne powiększanie ust – minimalizm kluczem do sukcesu

W dzisiejszych czasach medycyna estetyczna stała się niezwykle popularna. Coraz większa liczba osób korzysta z najróżniejszych zabiegów, które mają na celu ukryć niedoskonałości naszego ciała. Do najbardziej popularnych zabiegów w ostatnich latach, zalicza się powiększanie ust za pomocą kwasu hialuronowego.

Powiększanie ust za pomocą kwasu hialuronowego

Jest to bardzo popularny zabieg, którego głównym celem jest modelowanie ust. Właściwości samego kwasu hialuronowego są bardzo szerokie. Można wykorzystywać go w celu wyeliminowania niedoskonałości, takich jak asymetria ust lub też poprawienie napięcia skóry i uwydatnienie czerwieni wargowej. Najczęściej jednak klientki, zainteresowane są optycznym powiększeniem ust. Powiększenie ust zaleca się przeprowadzić wówczas, kiedy usta są zbyt wąskie.

Z biegiem lat, ciało każdego człowieka ulega zmianie. To samo dotyczy również ust. Efektem procesu starzenia jest zmniejszenie napięcia skóry, pojawianie się zmarszczek, a także opadanie kącików ust i zanikanie czerwieni wargowej. Zastosowanie kwasu hialuronowego może ten proces zatrzymać.

Czym jest kwas hialuronowy?

Jest to związek, który występuje w organizmach w sposób naturalny. Jeśli chodzi o ciało człowieka, można go znaleźć na przykład w ciele szklistym oka lub też w tkance łącznej. Cząsteczki tego kwasu posiadają bardzo dobrą zdolność do wiązania wody. To właśnie sprawia, że środek ten, jest niezwykle często używany przez kobiety. Wynika to z faktu, iż z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w organizmie zmniejsza się, tym samym zmniejsza się również poziom nawilżenia skóry. Po przeprowadzeniu zabiegu, usta stają się zdecydowanie bardziej nawilżone, a co za tym idzie, również sprężyste i ponętne.

Środek ten stał się bardzo popularny z kilku powodów. Przede wszystkim charakteryzuje się zarówno dużą skutecznością w działaniu, jak i bezpieczeństwem. Samo podanie środka nie jest czynnością skomplikowaną, istnieje również możliwość jego usunięcia, w przypadku kiedy nie przyniósłby satysfakcjonujących efektów. Sam efekt widoczny jest natychmiast po podaniu kwasu.

Niestety nie jest to środek całkowicie pozbawiony wad. Przede wszystkim dla utrzymania stałego efektu, aplikację kwasu hialuronowego należy powtarzać. Nie jest to również złoty środek na zachowanie wiecznej młodości. Stosowanie kwasu hialuronowego maskuje negatywne oznaki starzenia skóry, jednak sam środek nie jest w stanie zatrzymać tego procesu.

Zabieg powiększania ust

Do przeprowadzenia zabiegu, każdy pacjent powinien się wcześniej odpowiednio przygotować. Trzy dni przed zabiegiem należy odstawić leki przeciwzapalne oraz aspirynę. W dniu samego zabiegu nie należy korzystać z sauny, solarium oraz koniecznie trzeba powstrzymać się od nadmiernego wysiłku fizycznego. Przed samym zabiegiem lekarz przeprowadzi jeszcze wywiad, dotyczący stanu zdrowia, przebytych chorób oraz omówi z pacjentem kwestię spodziewanych efektów.

Sam zabieg nie jest długim procesem i powinien trwać mniej więcej 30 minut. Przeprowadzany jest on w znieczuleniu miejscowym. W tym celu stosuje się specjalne kremy lub też znieczulenie przewodowe-dentystyczne. Kwas hialuronowy wprowadzony zostaje do skóry ust, przy zastosowaniu igły i ampułko-strzykawki. Na koniec lekarz masuje usta w celu odpowiedniego rozprowadzenia preparatu i nadaniu odpowiedniego kształtu ust.

Czy zabieg wiąże się z jakimiś zagrożeniami?

Może zdarzyć się tak, że po przeprowadzeniu zabiegu pojawią się niepożądane skutki, takie jak pojawienie się opuchlizny, rumienia, miejscowego zasinienia lub krwiaka. Najczęściej delikatna opuchlizna może utrzymywać się w granicach 3-4 dni.

Rekonwalescencja po zabiegu

Zwykle rekonwalescencja jest bardzo szybka i pacjent może wrócić do domu bezpośrednio po zabiegu. Przez kilka pierwszych godzin należy jednak ograniczyć rozciąganie ust. Ponadto należy stosować się również do kilku zasad, takich jak: unikanie nadmiernego ciepła, wysiłku fizycznego, wystawiania się na promienie słoneczne. Przez pierwsze 3 dni od zabiegu, dobrze również nie korzystać z usług stomatologa. Po upływie od 2 do 3 dni, efekt jest już całkowicie widoczny i można cieszyć się widokiem swych nowych ust.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Zabieg powiększenia ust, przynosi zwykle widoczne rezultaty na okres około 6 miesięcy. Wszystko jest jednak uzależnione od predyspozycji danego pacjenta oraz prowadzonego przez niego trybu życia. Sama ilość zastosowanego środka jest również elementem indywidualnych potrzeb. Przyjęło się, że do poprawienia kształtu ust, wystarczy zastosować 1 ml kwasu hialuronowego, natomiast do procesu ich powiększenia, należy zastosować go znacznie więcej.

Powiększanie ust może być zabiegiem estetycznym, który w sposób korzystny wpłynie na wizerunek pacjenta. We wszystkim jednak należy zachować umiar. Czasem w pogoni za pięknym wyglądem łatwo stracić głowę. Zbyt częste aplikowanie kwasu hialuronowego może stać się przyczyną powstawania obwisłych ust. Takie negatywne efekty trudno później zniwelować, dlatego przy każdej ingerencji w swój organizm należy zachować zdrowy rozsądek.

Post Author: Parenting & Lifestyle

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.