biżuteria dla mamy i córki

Biżuteria dla mamy i córki

Jaka mama taka córka”, to powiedzenie jest chyba najlepszym odzwierciedleniem niesamowitej bliskości i wyjątkowej więzi pomiędzy mamą i jej ukochaną córką. Relacje tych dwóch osób są nierzadko tak silne, że dla nastolatki mama staje się najlepszą powierniczką wszystkich sekretów, jest po prostu jej przyjaciółką. Symbolem tej najważniejszej w życiu bliskości może być dedykowana biżuteria.

Biżuteria to nie tylko dopełnienie codziennej stylizacji

Kobiety uwielbiają „świecidełka”. Nabywają kolejne kolczyki, bransoletki, pierścionki, naszyjniki. Okazuje się, że biżuteria jest jednym z najczęściej wymienianych prezentów, które panie chętnie przyjmują. Już małe dziewczynki bawią się w królewny, a do wytwornych sukienek dobierają właśnie dekoracyjny łańcuszek bądź klipsy.

Dla dorosłych kobiet biżuteria jest nie tylko dodatkiem. Wyraża ich gust, styl życia, jest dopełnieniem codziennego wizerunku. Cieszy więc fakt, że teraz biżuteria jest na tyle uniwersalna, że z powodzeniem poszczególne jej elementy można nosić każdego dnia, na każdą okazję i to bez względu na wiek. Nie ma wątpliwości, że taki sam komplet ozdoby na uszy, szyję czy dłoń dla mamy i córki stanie się nie tylko dekoracyjnym przedmiotem, ale przede wszystkim wyrazem łączącego ich uczucia.

Symbolika biżuterii

Bransoletki mogą być nie tylko dekoracją danej stylizacji. Tego rodzaju dodatek staje się symboliczny. Zawieszka w kształcie czterolistnej koniczyny ma przynosić szczęście, a ta w kształcie serca będzie wyrazem wielkiej miłości. Co ciekawe, motywów biżuterii jest dzisiaj tak wiele, że mama i córka bez problemu mogą wybrać ten indywidualny, który tylko dla nich ma wielkie znaczenie. Warto również podkreślić, że każdy rodzaj biżuterii może być spersonalizowany i na każdym może zostać wygrawerowany dowolny napis. Taka biżuteria stanie się więc także doskonałą pamiątką.

Biżuteria dla mamy i córki – idealny prezent

Biżuteria dla mamy i córki cieszy się ogromnym powodzeniem. Pierwszą grupą, która chętnie nabywa tego rodzaju elementy ozdobne, są mamy, które symbolicznie nabywają dwa takie same zestawy zaraz po narodzinach wyczekiwanej córki. Kolejną okazją, żeby nabyć taki sam naszyjnik dla mamy i córki, pierścionek czy kolczyki są chrzciny dziecka, a potem komunia. Jednakową biżuterię można też wręczać jako prezent córce z powodu różnych okazji – urodziny, imieniny albo dzień dziecka to tylko niektóre z nich. Symboliczne stają się też 18-te urodziny albo rozpoczęcie nowego etapu życia, na przykład pójście na studia czy wyprowadzka z rodzinnego domu. Dzięki temu najbliższą osobę można mieć zawsze przy sobie.

Prezent w postaci takiej samej biżuterii mogą wręczać swoim mamom także córki. To świetny sposób na podziękowanie trudu, jaki ta włożyła w wychowanie, a okazała bransoletka czy naszyjnik stanie się wręcz symbolem docenienia ukochanej mamy. Taka biżuteria sprawdzi się też doskonale jako wyjątkowy podarunek na urodziny, imieniny czy dzień mamy.

Pamiętajmy jednak, że tak naprawdę to nie okazja jest ważna, by taką samą biżuterię mogła nosić mama i jej córka. Takie elementy dekoracyjne zostały stworzone przede wszystkim po to, by dwie najbliższe sobie kobiety mogły wyrazić swoją miłość, wdzięczność, przyjaźń i relacje, które nie wiążą ich z nikim innym. Zestawy biżuterii nie muszą być identyczne, bo te dedykowane mamie i córce zawsze tworzą harmonijną całość. Dokładnie jak więź, która je łączy.

Post Author: Parenting & Lifestyle