dermapen

Co musisz wiedzieć o mezoterapii igłowej?

Mezoterapia to zabieg cieszący się popularnością u osób w każdym wieku. Wykonywany przez profesjonalistów w gabinecie kosmetycznym przynosi wiele pożądanych efektów. Szczególną zaletą jest to, że mezoterapia igłowa opóźnia proces starzenia się skóry i korzystnie wpływa na kondycję tkanek. Jak wygląda zabieg? Dlaczego warto go wykonywać? Czy jest bezpieczny dla każdego?

Mezoterapia igłowa – na czym polega?

Dermapen polega na wstrzykiwaniu substancji czynnych w głąb skóry. Taki sposób aplikacji leków oraz innych preparatów daje dużo lepszy efekt działania. Dzięki pokonaniu bariery w postaci naskórka substancje aktywne zaczynają efektywniej pracować, co wpływa na szybsze uzyskanie korzystnego efektu wizualnego.

Cały proces działania zabiegu jest dużo bardziej skomplikowany niż mogłoby się wydawać. Dzięki niewielkim nakłuciom skóra jest pobudzona do regeneracji, a wytwarzanie większej ilości komórek pozwala na odnowę zniszczonych tkanek (np. blizn). Dodatkowo substancje czynne wstrzykiwane pod naskórek mają za zadanie odbudowywać ubytki i uszkodzenia skóry.

Kiedy wykonywać mezoterapię i jak często?

Mezoterapia opóźnia proces starzenia się skóry, dlatego najlepiej zacząć wykonywać ją już po 25 roku życia. Jednak w tak wczesnym wieku zabieg posłuży jedynie w celu utrzymania młodego wyglądu.
Inaczej jest w przypadku osób, u których wystąpiły zmiany skórne takie jak blizny lub przebarwienia. W takim wypadku lepiej wykonywać mezoterapię igłową co miesiąc. Zabieg wykonywany w takich odstępach czasu przyniesie upragnione rezultaty.

Mezoterapia – przeciwwskazania

Chociaż mezoterapia to bardzo popularny zabieg – istnieją przeciwwskazania do jego wykonywania. Oto przypadki, w których powinniśmy zrezygnować z mezoterapii:
-nowotwory
-alergie
-ciąża, karmienie piersią
-opryszczka
-stany zapalne w organizmie

Jeśli chodzi o taki zabieg jak mezoterapia igłowa Warszawa oferuje nam szeroki wybór salonów, w których możemy wykonać zabieg. Daje on niesamowite efekty i dlatego jest coraz częściej wykonywany. Warto jednak pamiętać o swoim zdrowiu i jeśli istnieją przeciwwskazania – zrezygnować z mezoterapii.

Post Author: Parenting & Lifestyle